logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

V Kongres Gospodarki Senioralnej„Różnorodność wieku – dialog pokoleń” to tytuł V Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 24-25 listopada on-line. Gospodarzem Kongresu jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, a głównym partnerem wydarzenia jest Bank BNP Paribas. „Kiedy pokolenia się spotykają i rozumieją, wiek przestaje mieć znaczenie. Liczy się człowiek, jego potrzeby, wartości i sytuacja, w jakiej się znajduje.” – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Jesteśmy długowieczni i już dziś żyjemy dwadzieścia lat dłużej niż w latach 50-tych ubiegłego wieku. Cztery pokolenia w pracy już nikogo nie dziwią, a planowanie nowych zajęć a nawet zawodów po 60-tce to silny trend w aktywności na emeryturze. Kongres Gospodarki Senioralnej to dwa dni debat, prezentacja nowego programu na rynku pracy oraz możliwość dyskusji na czacie z ekspertami z Polski i zza granicy. Podczas Kongresu przeżyjemy niezwykłe spotkania z najlepszymi ekspertami ze świata.

  • Profesor Hiroshi Kobayashi z Japonii opowie o nowoczesnych technologiach, które pomagają w służbie drugiemu człowiekowi;
  • Layla Vallias z Brazylii zaprezentuje po raz pierwszy swoje najnowsze badanie pod nazwą Latin50+, powstałe w wyniku wywiadów z ponad 20 tys. dojrzałych osób;
  • Stany Zjednoczone mają „super wiek”, który zdefiniował Bradley Schurman i opowie nam, dlaczego osoby w wieku 65 lat to dziś nie seniorzy.

Ponadto eksperci z Europy podzielą się najnowszymi trendami w komunikacji, marketingu i systemach wsparcia ludzi w dojrzałym wieku. Organizator zapewnił tłumaczenie na język polski.

W debatach wystąpią m.in. Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, prof. Bolesław Samoliński - kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM, Prof. Robert Gwiazdowski - profesor prawa na Uczelni Łazarskiego oraz jeden z Fundatorów KIGS, a także Cezary Kaźmierczak - Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, dr Elżbieta Ostrowska - Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz przedstawiciele takich organizacji jak Adamed Pharma, PZU oraz Orange.

„Dialog” tak potrzebne dziś słowo wybrzmi podczas kongresu nie tylko w kontekście zauważenia i docenienia osób w dojrzałym wieku, ale nabierze nowej definicji na rynku konsumenckim i na rynku pracy. Hasło przewodnie Kongresu „Różnorodność Wieku - Dialog Pokoleń” to wyraz szacunku i zrozumienia wzajemnych potrzeb i wartości niezależnie od wieku, ale też szansa na nowe kierunki i działania w gospodarce i społeczeństwie.

Kongres odbędzie się on-line.
Jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział,
wystarczy zarejestrować się pod linkiem:
www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl

Kongres można oglądać w grupach, podczas zajęć na UTW lub w klubach i innych miejscach wspólnych spotkań.

Materiał przesłany przez organizatora: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS)