logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Osiedle Nowy Fordon - jednostka pomocnicza MiastaOrgan uchwałodawczy Osiedla - Rada Osiedla Nowy Fordon

Kadencja: 7 lutego 2018 - 7 lutego 2022 zakończona

ZARZĄD OSIEDLA NOWY FORDON

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Jan Kwiatoń

Telefon kontaktowy: 660-794-342

Adres siedziby: ul. Rupniewskiego 10

Dyżur:  pierwszy wtorek miesiąca w godz. 17.00 -19.00

 

 Utworzenie Osiedla Nowy Fordon:

  • Uchwała Nr XXXII/365/93  Rady Miejskiej Bydgoszczy z dnia 11 marca 1993 r. w sprawie utworzenia Osiedla Nowy Fordon  jako jednostki pomocniczej Gminy Miejskiej Bydgoszczy.

 Granica Osiedla Nowy Fordon: 

  • Granica osiedla biegnie: od strony zachodniej miasta ul. Jasiniecką od styku z torami kolejowymi Bydgoszcz – Fordon w kierunku północno – wschodnim do północnej granicy miasta i tą granicą linią łamaną w kierunku wschodnim do rzeki Wisły i tą rzeką w kierunku południowo – zachodnim do wysokości ul.Zofińskiej i wzdłuż tej ulicy w kierunku zachodnim do ul. Andersa, tą ulicą i ul.Brzechwy i Akademicką w kierunku zachodnim do styku z ul.Andersa i tą ulicą w kierunku południowym do torów kolejowych i torami kolejowymi w kierunku zachodnim do wysokości ul. Jasinieckiej.

Zmiana granic:

  • Uchwała Nr XVIII/539/99 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 22 grudnia 1999 r.    w sprawie wydzielenia z Osiedla Nowy Fordon – Osiedla Tatrzańskiego oraz Osiedla Terenów Nadwiślańskich.

Opis nowej granicy:

  • Granica Osiedla Nowy Fordon biegnie od strony zachodniej miasta ul.Jasiniecką od styku z torami kolejowymi Bydgoszcz – Fordon w kierunku północno – wschodnim, a następnie ulicą Pod Skarpą do granicy miasta i tą granicą w kierunku wschodnim do ul. Bieszczadzkiej i tą ulicą oraz ulicami Orlińskiego i Barciszewskiego do ul.Andersa i tą ulicą oraz ulicami Brzechwy i Akademicką w kierunku zachodnim do ul.Andersa i tą ulicą w kierunku południowym do torów kolejowych Bydgoszcz – Fordon i tymi torami w kierunku zachodnim do ul.Jasinieckiej.

Osiedle Nowy Fordon obejmuje następujące ulice:  

 

 

Rejon wyborczy Nr 1

Aleje Prof. Sylwestra Kaliskiego od torów kolejowych trasy Bydgoszcz-Unisław do ul. Akademickiej, Alfonsa Licznerskiego, Antoniego Jędruszka, Bartłomieja z Bydgoszczy, Bernarda Chrzanowskiego, Bronisława Zygfryda Nowickiego, Czesława Nieduszyńskiego, Edmunda Biernackiego, Felicji Krysiewiczowej,  Feliksa Stamma, Franciszka Schreibera, gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Henryka Kulpińskiego, Hieronima Gołębiewskiego, Izabeli  Romanowskiej, Jana Bielawskiego, Jana Kleina, Jana Teski,  Jasiniecka od nr 3 i od nr 2 do końca, Jerzego Rupniewskiego, Józefa Twardzickiego, Juliana Prejsa, Kazimierza Hoffmana, Konrada Fiedlera, ks. Henryka  Szumana, ks. Józefa Kutermaka, Ks. Zygmunta Trybowskiego,  Ludwika Rydygiera, Ludwika Sosnowskiego, Mariana Rejewskiego od torów kolejowych trasy Bydgoszcz-Unisław do  ul. Akademickiej, Matki Teresy z Kalkuty, Melchiora Wańkowicza, Michała Czerskiego, Michała Grobelskiego, Mieczysława Połukarda, Mieczysława Wielicza,  mjr. Józefa Grussa, Pawła z Łęczycy, Piotra Wiszniewskiego, Pod Skarpą, Romana Kaczmarczyka, Romualda Mielczarskiego, Stanisława Brzęczkowskiego, Stanisława Łabendzińskiego, Stanisława Tychoniewicza, Stefana Ciszewskiego,  Stefana Majtkowskiego, Sucha od nr 7 i od nr 8 do końca, Suczyńska, Sybiraków, Teodora Kocerki, Traktorzystów od nr 3 i od nr 2 do końca,  Walerii Drygałowej,  Wilhelma Roentgena, Wincentego Gordona, Władysława Frydrycha, Władysława Piórka, Władysława Stomy,  Władysława Żemojtela,  Włodzimierza Kulmatyckiego, Wojciecha Albrychta,  Wojciecha Korfantego, Wojciecha Łochowskiego, Wojciecha Staszewskiego, Zbigniewa Raszewskiego, Zenona Frydrychowicza. 

Rejon wyborczy Nr 2

Akademicka, Bydgoskich Olimpijczyków, Christiana Andersena, Edwarda Zϋrna, Eugeniusza Kwiatkowskiego,  Ewy Szelburg–Zarembiny,  Franciszka Witeckiego, Gawędy,  gen. Franciszka Kleeberga, gen.Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego, gen. Wiktora Thommée, gen. Władysława  Andersa, Gościnna, Ignacego Daszyńskiego, Igrzyskowa, Jana Brzechwy, Jana Marcina Szancera, Jana Piwnika-Ponurego, Jana Wierzejewskiego, Janiny Porazińskiej, Józefa Powalisza,  Konfederatów Barskich, ks.Stanisława Brzóski, Macieja Rataja,  Mikołaja Bołtucia, mjr Henryka Sucharskiego,  mjr. Jana Henryka Żychonia, Monte Cassino, Pawła Edmunda Strzeleckiego, P.por. Emilii Gierczak, Przyjaciół, Rodzinna, Stanisława Duboisa, Stanisława Skarżyńskiego, Studencka, Szczęśliwa, Szlakowa, Tomasza Golloba, Wincentego Witosa, Wojciecha Rzeźniackiego.