logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sprawdź czym oddychaszJakość powietrza sprawdzisz na mapie czujników Airly. Link do mapy znajduje się TUTAJ.

Wyniki pomiarów są weryfikowane na bieżąco. Główny problem w sezonie jesienno-zimowym stanowi smog - stężenie jego składników z pyłami zawieszonymi PM2,5 i PM10 na czele. Na mapie znajdziemy dziesięć lokalizacji, gdzie zainstalowane zostały czujniki, które wskazują poziom zanieczyszczeń. Na mapie znajdują się także czujniki Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), które stanowią podstawę do dokonywania ocen jakości powietrza. Na portalu Airly znajdziemy także czujniki zakupione przez Bydgoszcz w ramach projektu międzynarodowego Interreg Central Europe CitiEnGov. Pełnią one rolę informacyjną i edukacyjną.

 

Czujniki jakości powietrza odczytują w czasie rzeczywistym parametry: PM1, PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność, a niektóre również NO₂, O₃, SO₂ i CO w miejscu, w którym są zainstalowane. Dzięki nieustannej współpracy z samorządami i firmami z sektora prywatnego na mapie pojawia się coraz więcej urządzeń. Na mapie można zauważyć dwa charakterystyczne symbole, kółka i kwadraty. Oznaczają one kolejno sensory Airly i wszystkie stacje państwowe, które są jedynym, zewnętrznym źródłem danych na platformie Airly.

Aplikacja Airly w telefonie

Airly oferuje także bezpłatną aplikację, która pozwala na wyszukiwanie sensorów w okolicy i śledzenie pomiarów w czasie rzeczywistym. Zapamiętuje także wskazane lokalizacje, dla szybszego odnajdywania miejsc. Osoby, które chciałyby wiedzieć, czy stan powietrza za oknem pozwala na spacer lub aktywność fizyczną mogą ustawić powiadomienia o zmieniających się poziomach zanieczyszczeń powietrza.

Ściągnij aplikację Airly i zyskaj prosty, czytelny sposób na śledzenie bieżących pomiarów jakości powietrza! System Android (kliknij TUTAJ), System iOS (kliknij TUTAJ).