logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Aktywna Bydgoszcz rozstrzygnęła konkursZnamy już imprezy, które będą nosiły miano Ambasadorów Marki Aktywnej Bydgoszczy.

W tym roku do konkursu zgłoszono 8 projektów. Dofinansowanie otrzymały cztery z nich: Półmaraton Bydgoski – 30 000 zł, Bieg Instalatora – 10 000 zł, Bieg Tylko dla Kobiet Run Budlex – 10 000 zł, Roll&Run – 10 000 zł. Nagrodzone imprezy, to przedsięwzięcia, które gwarantują skuteczną promocję Bydgoszczy oraz duże zainteresowanie wśród zawodników spoza naszego Miasta.
Oprócz imprez wyróżnionych w bieżącym roku, środki finansowe otrzymają także projekty które w ubiegłych latach otrzymały dofinansowanie wieloletnie. Będą to: PKO Festiwal, ENEA Bydgoszcz Triathlon, Triathlon Polska (Bydgoszcz - Borówno), Terenowa Masakra.
Łącznie z budżetu Aktywnej Bydgoszczy w tym roku trafi do organizatorów kwota 355.000,00 zł. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony www.aktywna.bydgoszcz.pl

Konkursy promocyjne rozstrzygniętePromocyjne konkursy rozstrzygnięte – 23 imprezy otrzymają wsparcie miasta na realizację przedsięwzięć. Dofinansujemy 11 projektów w ramach „Bydgoszcz zaprasza”, 9 projektów w ramach "Bydgoszcz dzieje się" i 3 projekty w ramach "Bydgoszcz kręci".W tym roku na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach trzech konkursów promocyjnych przeznaczymy kwotę ponad 940 000 złotych.

Bydgoszcz zaprasza

W ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza” czekaliśmy na projekty, które w swej formule i zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego miasta. Chodziło o przedsięwzięcia, które przyciągną do Bydgoszczy turystów i widzów z zewnątrz i będą  promować nasze miasto w regionie i kraju.
W konkursie " Bydgoszcz zaprasza" dofinansowanie otrzyma 11 spośrod 47 zgłoszonych propozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno nowe propozycje, jak i te, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłych edycjach. Na liście projektów z dofinansowaniem znalazły się m.in. Stunt Grand Prix, Slackline Games, Polishopa, Ice Swimming Bydgoszcz Festiwal, Blogger Food Festiwal czy Kobiety Fotonu.

Bydgoszcz. Dzieje się.

„Bydgoszcz. Dzieje się” to konkurs dla projektów/przedsięwzięć lokalnych, kształtujących tożsamość bydgoszczan. Liczyliśmy na propozycje projektów związanych z konkretnymi dzielnicami, ulicami i zakątkami Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno i wyjątkowość naszego miasta, na nowo je odkrywać i angażować lokalne grupy działania.
W konkursie Bydgoszcz. Dzieje się. Wsparcie otrzyma 9 spośród 18 zgłoszonych projektów.
Wśród nich m.in. Święto Starego Fordonu, Bite Art. Festiwal, Opera Objazdowa, Bydgoszcz Wciąga Legendarnie, VI Bydgoskie Święto Cykliczne.

Bydgoszcz Kręci

W ramach trzeciego z konkursów, pn. „Bydgoszcz Kręci” czekaliśmy na ciekawe produkcje filmowe. Zależało nam przede wszystkim na produkcjach promocyjnych, które podkreślą atuty Bydgoszczy oraz na teledyski realizowane w naszym mieście. Stąd dość szczegółowe zapisy regulaminu, określające nie tylko charakter filmowych produkcji, ale także ich maksymalny czas.
W konkursie "Bydgoszcz Kręci" 3 projekty spośród 15 otrzymają wsparcie miasta. Będą to: teledysk Mistrz i Róża – Twardowski w Bydgoszczy. W produkcję zaangażowani będą m.in. prof. Zbigniew Mikołejko, Bisz i B.O.K, Maria Peszek, Czesław Mozil, Krystyna Mazurówna, film akcji Bydgoszcz – emocje gwarantowane oraz teledysk do utworu Smolika i Kevina Foxa – Wir.
Pełna lista projektów, które otrzymały dofinansowanie znajduję się TUTAJ

Otwieramy kasę „Aktywnej Bydgoszczy”Zgłoś projekt sportowy. Wymyśl ciekawą formułę promującą nasze Miasto. Aktywna Bydgoszcz dofinansuje Twoją imprezę.

Rusza konkurs „Ambasador Marki Aktywna Bydgoszcz”. Do wzięcia jest ponad 100 000 zł. Czekamy na projekty ciekawych imprez biegowych, rowerowych, rolkarskich, pływackich. Interesują nas wszystkie te projekty, które przyciągną do Bydgoszczy miłośników aktywnego wypoczynku z innych miast.  
Jeden projekt może otrzymać wsparcie finansowe, które nie może być większe niż 60% całościowego budżetu imprezy. Aplikować w konkursie mogą wyłącznie te projekty, które były już wcześniej w Bydgoszczy organizowane. Dzięki temu możemy zweryfikować jakość ich przygotowania oraz poziom zainteresowania uczestników.
Na Wasze projekty czekamy od dziś do 10 lutego 2018 r. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić specjalny wniosek dostępny TUTAJ. TUTAJ znajdziecie regulamin i kryteria ocen (TUTAJ) nadsyłanych projektów. Życzymy powodzenia.


Ruszają konkursy promocyjne 2018Masz ciekawy pomysł? Chciałbyś promować Bydgoszcz? Zgłoś się koniecznie!

W tym roku przygotowaliśmy aż trzy konkursy. Każdy z nich dotyczy innej tematyki, skoncentrowany jest na innych sferach miejskiej aktywności. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy swój talent i kreatywność chcieliby ofiarować Bydgoszczy.
Pierwszy z konkursów nosi nazwę „Bydgoszcz Zaprasza”. W jego ramach czekamy na projekty, które w swej formule, zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego Miasta. Jeżeli organizujesz przedsięwzięcie, które przyciągnie do Bydgoszczy turystów, widzów spoza Bydgoszczy, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.
Dokumenty dotyczące konkursu:
REGULAMIN
WNIOSEK
KRYTERIA

Masz pytanie? Wypełniłeś już wniosek? Prześlij go na adres: bydgoszcz.zaprasza@um.bydgoszcz.pl

 

„Bydgoszcz. Dzieje się” to nazwa konkursu zrzeszającego wszystkie projekty lokalne, kształtujące tożsamość bydgoszczan. Liczymy tutaj na propozycje projektów dedykowanych konkretnym dzielnicom, ulicom, zakątkom Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno naszego Miasta, na nowo je odrywać, angażować lokalne grupy działania.
Dokumenty dotyczące konkursu:
REGULAMIN
WNIOSEK
KRYTERIA

Masz pytanie? Wypełniłeś już wniosek? Prześlij go na adres: dzieje.sie@um.bydgoszcz.pl

 

W ramach trzeciego z konkursów, pn. „Bydgoszcz Kręci”, liczymy na ciekawe produkcje filmowe. Tym razem zależy nam przede wszystkim na produkcjach promocyjnych, ukazujących atuty Bydgoszczy oraz na teledyskach realizowanych w naszym Mieście. Stąd dość szczegółowe zapisy regulaminu, określające nie tylko charakter filmowych produkcji, ale także ich maksymalny czas.
Dokumenty dotyczące konkursu:
REGULAMIN
WNIOSEK
KRYTERIA

Masz pytanie? Wypełniłeś już wniosek? Prześlij go na adres: bydgoszcz.kreci@um.bydgoszcz.pl

 

Na Wasze propozycje czekamy do 22 stycznia 2018 r. Procedury konkursowe zostały wdrożone Zarządzeniem Prezydenta Bydgoszczy nr 666 / 2017 z dnia 5 grudnia 2017 r.