logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Opieka tymczasowa - ruszył punkt informacyjnyW Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej uruchomiony został punkt informacyjny dla kandydatów na opiekunów tymczasowych dla dzieci z Ukrainy pozbawionych opieki rodziców. Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

Punkt informacyjny powstał, by świadczyć pomoc w zakresie uregulowania sytuacji prawnej dzieci, które przekroczyły granice naszego kraju po 24 lutego 2022 roku (w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy) wraz z opiekunem niebędącym ich rodzicem.  W punkcie będzie można uzyskać pomoc w zakresie wypełnienia wniosku o ustanowienie opiekuna tymczasowego oraz skompletowania niezbędnych dokumentów do Sądu Rodzinnego.

W celu umówienia się na spotkanie zapraszamy do kontaktu pod numer telefonu: 52/330-12-70. Podczas spotkania będą Państwo mogli skorzystać z wiedzy i pomocy naszych pracowników MOPSu. W celu zachowania bezpieczeństwa sanitarnego, wizyty będą wyznaczane następnego dnia roboczego, ze wskazaniem konkretnej godziny. Zapewni to gwarancję odbycia konsultacji bez zbędnego oczekiwania. 

Więcej informacji tutaj.