logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Osiedlowe Centra „Bydgoszcz Seniorom”Po sukcesie pilotażowego programu, Osiedlowe Centra Seniora działają w Bydgoszczy w stałej formule. Seniorki i seniorów zapraszamy do już znanych, jak nowych lokalizacji.

Osiedlowe Centra „Bydgoszcz Seniorom” to miejsca, w których organizacje społeczne, wspierane finansowo przez Miasto Bydgoszcz, prowadzą szereg działań dla reprezentantów starszego pokolenia. Są to między innymi szkolenia i warsztaty, pogadanki, spotkania przy kawie, czy zajęcia sportowe.

 

Tematyczne zajęcia grupowe

Każde z pięciu powstałych Centrów ma swój własnych, autorski profil działalności i przygotowuje ofertę odpowiadającą zapotrzebowaniu lokalnych środowisk.

Przygotowano plany zajęć. W niektórych Centrach jest on stały w każdym tygodniu, gdzie indziej oferta zmieniać się będzie z miesiąca na miesiąc. Nie obowiązuje rejonizacja, niezależnie w której części miasta mieszkasz, korzystać możesz oferty dowolnie wybranego Centrum, w zależności od zainteresowań, czasu czy towarzystwa.

Na zajęcia prowadzone są stałe, telefoniczne lub osobiste zapisy. Poza kilkoma wyjątkami, nie tworzymy ścisłych, jednolitych grup. Dzięki temu możesz zapisać się w dowolnym momencie. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach projektu jest dla seniorów z Bydgoszczy bezpłatny. Za seniora uznaje się osobę, które ukończyła 60. rok życia.


Wsparcie nowych inicjatyw

Ponadto infrastruktura Centrów służy, w miarę możliwości, seniorom-organizatorom i grupom nieformalnym. Jeśli starsza osoba ma w sobie żyłkę organizatora, może zgłosić się do Centrum z propozycją własnych spotkań czy założenia razem ze znajomymi klubu seniora.

ADRESY I KONTAKTY DO WSZYSTKICH CENTRÓW

Osiedlowe Centrum Seniora nad Kanałem Bydgoskim, ul. Staroszkolna 10;
informacje i zapisy 693 765 075 (od wtorku do piątku, w godz. 10-15);
prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Kanału Bydgoskiego

Osiedlowe Centrum Seniora, ul. Karpacka 52;
informacje i zapisy 510 265 200 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-15);
prowadzone przez Stowarzyszenie Złoty Wiek – Żyj Stokrotnie

Osiedlowe Centrum Seniora, ul. Broniewskiego 1;
informacje i zapisy 571 537 333 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-15);
prowadzone przez Fundację Wyjść z Cienia

Osiedlowe Centrum Seniora Wiatrak, ul. Bołtucia 7;
informacje i zapisy 509 600 149 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10-14);
prowadzony przez Fundację Wiatrak

Osiedlowe Centrum Wielu Pokoleń, ul. Jarużyńska 9;
informacje i zapisy 505 895 185 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10-16);
prowadzony przez Fundację Pro Omnis