logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tołoka - z seniorami na scenieTołoka – słowo ukraińskie, które trudno przetłumaczyć wprost na język polski. W wzajemna pomoc, zaangażowanie w jakiś projekt w obliczu wspólnego problemu, dobra współpraca...

Pod takim hasłem w sobotę (27 sierpnia) świętowaliśmy w Bydgoszczy ukraińskie święto niepodległości. Organizatorami wydarzenia, zaplanowanego na cały dzień i dla całych rodzin, było Miejskie Centrum Kultury, we współpracy z Biurem Aktywności Społecznej Urzędu Miasta oraz partnerami społecznymi. Udział w przygotowaniach wzięły także seniorki i seniorzy skupieni wokół grupy „Razem Raźniej”.

Nestorzy przedstawili dwujęzyczny program artystyczny. Nie zabrakło muzyki, poezji, ale także garści przydatnych informacji o działaniach klubu. Było kolorowo, wesoło, międzypokoleniowo i międzynarodowo!

Warto przypomnieć, że „Razem Raźniej” to klub seniora, nieformalna grupa powołana z inicjatywy Bydgoskiej Rady Seniorów, skupiające głównie osoby starsze, które uciekając przed wojną za naszą wschodnią granicą, znalazły schronienie w gościnnej Bydgoszczy. Grupa rozszerza swoją działalność i planuje kontynuację spotkań także po wakacjach. Warto zauważyć, że seniorzy z Ukrainy uczestniczą w regularnych lekcjach języka polskiego i starają aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, dzieląc się swymi pasjami.