logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Srebrna Generacja - w akcjiTrwa projekt Stowarzyszenia Różowa Wstążeczka pod nazwą „Srebrna Generacja”. Po długim już okresie pandemii coraz więcej osób, szczególnie w wieku senioralnym i dotkniętych problemami zdrowotnymi, potrzebuje wsparcia psychologicznego, kontaktu z drugim człowiekiem i otwarcia na nowe wyzwania.

Odpowiedzią na te potrzeby jest cykl spotkań, w ramach których grupa seniorów spotyka się z trenerami relacji, profilaktykami, arteterapeutami... a przede wszystkim z koleżankami i kolegami, w miłym towarzystwie. W ramach projektu zaplanowano szkolenia komputerowe, warsztaty zdrowego odżywiania, spotkania z kulturą i... pogaduszki przy filiżance kawy, rzecz jasna. Program zajęć ukierunkowany jest na zdobycie przez uczestników nowych umiejętności, zarówno w zakresie codziennych czynności, relacji społecznych, jaki i kompetencji internetowych.

 

Projekt rozpoczął się w październiki, a zakończy w listopadzie. Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy z Bydgoskiego Biura Seniora, a miejscem spotkań są gościnne progi Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Zachęcamy do zainteresowania działaniami Stowarzyszenia Różowa Wstążeczka

fotografie ze stron organizatora