logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Seniorada? Stwórzmy ją wspólniePrezydent Bydgoszczy ogłasza otwarty konkurs ofert na przygotowanie atrakcji w ramach „Seniorady”, czyli tygodnia międzypokoleniowego, organizowanego w czerwcu tego roku. Projekt koordynuje Biuro Aktywności Społecznej.

Jeśli reprezentujesz stowarzyszenie lub fundację, które działają na rzecz seniorów lub wspierają dialog międzypokoleniowy - złóż swoją ofertę i stań się współorganizatorem bydgoskiego święta pokoleń, z seniorem w centrum uwagi.


Skąd ten pomysł?

Wśród wielu miejskich tradycji poczesne miejsce zajmują Juwenalia, radosne, akademickie święta młodości. Myliłby się jednak, kto monopol na dobrą zabawę przyznałby wyłącznie młodzieży i studentom. Bo nie zna życia, kto nie służył w marynarce... i nie wie co zabawa, kto nie bywał wśród seniorów! Dlatego na jeden z czerwcowych tygodni właśnie Im przekażemy klucze do bydgoskich bram.
I będzie się działo!


Przemarsz Kapeluszowy oraz Piknik Organizacji Pozarządowych będą klamrą spinającą wszystkie wydarzenia w ramach „Seniorady - tygodnia międzypokoleniowego”. Ich głównym celem ma być kształtowanie pozytywnego wizerunku wieku senioralnego, a także budowanie więzi międzypokoleniowych. Będą to zarówno zajęcia zamknięte z limitem uczestników, jak i spotkania otwarte. Nabór uczestników do wszystkich wydarzeń musi mieć charakter powszechnego zaproszenia. W przypadku zajęć zamkniętych obowiązywać będzie rezerwacja telefoniczna.

W konsultacji z Bydgoską Radą Seniorów przygotowaliśmy bank pomysłów. Wśród nich między innymi: miejski plener malarski, gra miejska, rodzinny turniej sportowy, rozmowy międzypokoleniowe, szkolenia, koncerty, pokazy i warsztaty, sesje fotograficzne, plany filmowe...

W konkursie dodatkowo punktowane będą wydarzenia, w ramach których zaplanowana zostanie interakcja uczestników z lokalną społecznością oraz takie, w których poza seniorami uczestniczyć będą mogły ich rodziny.

Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego oferenta wynosi 10 tysięcy zł.
Na realizację całego zadania zarezerwowano budżet w kwocie 70 tysięcy zł.

Szczegóły konkursy dostępne są TUTAJ


Przyjdź na spotkanie

Wszystkie zainteresowane udziałem w konkursie organizacje pozarządowe zapraszamy na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono we wtorek 12 kwietnia, o godzinie 15.00, w Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o telefoniczne zgłaszanie udziału 52 5858 963 lub 52 5858 498.


Do zobaczenia!