logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Senior w podwójnej roliCzas pandemii pokazał, jak wielki potencjał drzemie w wolontariuszkach i wolontariuszach, zmotywowanych, zmobilizowanych i gotowych nieść pomoc potrzebującym. Już w marcu 2020 roku Bydgoszcz uruchomiła akcję „Zakupy dla seniora”, w której ponad 100 dzielnych wolontariuszy wsparło starszych mieszkańców. Program „Korpus Wsparcia Seniorów” czerpie z tamtych doświadczeń i rozszerza zakres działań.

Obecnie, do 10 września, prowadzimy nabór wolontariuszy do kolejnej edycji akcji. Tym razem pomoc polegać ma nie tylko na zakupach czy wyprowadzaniu psa, ale także wspólnym spędzaniu czasu, wsparciu i asyście w załatwianiu różnych spraw. Dlatego w roli wolontariuszy oferujących swoją pomoc występować mogą nie tylko ludzie młodzi, ale także sami seniorzy.

„Ja pomagam tobie, ty pomagasz mi”
- w myśl takiej zasady osoby starsze, samotne mogą się poznać, a wspólnie zawsze jest łatwiej!

Co ważne, w programie udzielana jest pomoc wyłącznie w zakresie, który nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a faktyczne potrzeby seniora są weryfikowane przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - co w znacznym stopniu podnosi bezpieczeństwo i gwarantuje przejrzystość programu.

Więcej informacji o programie udostępniamy TUTAJ

Seniorzy potrzebujący wsparcia wolontariusza dzwonić mogą na numer ogólnopolskiej infolinii 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej TUTAJ (właściwy numer telefonu ustalamy podając ulicę, przy której mieszkamy).

Wolontariusze, gotowi poświęcić choć odrobinę czasu, w tym sami seniorzy czujący się na siłach aby pomagać innym, zgłaszać się mogą mailowo (wspierajseniora@mopsbydgoszcz.pl z podaniem danych kontaktowych) lub telefonicznie (tel. 887 507 726 w dni powszednie w godz. 12.00-16.00).