logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Poznaj bydgoskie Atomówki - 14 listopadaJuż w najbliższy poniedziałek, czternastego o czternastej, w BCOPW przy Gdańskiej 5 spotkanie otwarte z niezwykłymi bohaterkami - seniorkami, które w wieku już dojrzałym zmieniły diametralnie ścieżkę zawodową, sięgnęły po marzenia i zostały trenerkami różnych aktywności fizycznych. Spotkanie przy kawie i ciastkach rozpoczyna cykl podobnych rozmów w BCOPW w ramach XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowanego w tym roku pod hasłem “elastyczność bez granic”.

Sylwetki Pań Izabeli, Bożeny i Irminy przedstawiamy poniżej - choć bywalcom siłowni i sal gimnastycznych mogą być już dobrze znane. Połączyły swoje siły i stworzyły grupę nieformalną “Teraz My”.

Na prowadzonych przez seniorki treningach i prelekcjach, w kilku bydgoskich klubach i siłowniach gromadzą się nie tylko ich rówieśnicy. Wyjątkowe trenerki emanują pogodą ducha i motywują do aktywnego dbania o swoje zdrowie, w sposób ciekawy, zachęcający i uzależniający - w tym pozytywnym słowa znaczeniu.

W ramach całego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy do BCOPW na Gdańską 5 reprezentantów trzech nieco odmiennych perspektyw postrzegania przedsiębiorczości. Rozmawiać będziemy o aktywności w wieku senioralnym, o przedsiębiorczości w rodzinie, a także o łączeniu działalności gospodarczej z aktywnością społeczną. Każde z trzech spotkań przeprowadzone zostanie w formule otwartej, moderowanej rozmowy z bohaterkami i bohaterami tematu. Rozmowy poprowadzi Dorota Glaza, Dyrektorka Biura Aktywności Społecznej. Więcej o “przedsiębiorczych” spotkaniach w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych TUTAJ, a także o całym Tygodniu Przedsiębiorczości, TUTAJ.

Bohaterkami pierwszego, poniedziałkowego spotkania będą: Bożena Banaś, Irmina Ziółkowska oraz Iza Piórkowska-Jasina.

Panie łączy nie tylko przyjaźń, ale przede wszystkim misja - promocji aktywności fizycznej, ćwiczeń i ruchu, dla zdrowia ciała i ducha. Historia każdej z Pań - choć nieco odmienna, ma wspólny mianownik, a nawet ma ich kilka. To spontaniczność, odwaga, współpraca, otwarcie na naukę i gotowość podejmowania wyzwań. A wszystko w wieku (nie wypominając absolutnie naszym wspaniałym bohaterkom) w którym już nikt nic nie musi - jak twierdzą seniorzy.

Izabela, Irmina i Bożena też nie muszą, po prostu chcą!

Poznajmy ich motywującą historię. Porozmawiajmy.

 

Kiedy: 14 listopada o godzinie 14.00

Gdzie: w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Gdańska 5”

WSTĘP WOLNY