logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pod choinką nowy komputer... ale co dalej?Kto wie, może pod choinką znajdzie się nowy laptop albo smartfon? To doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę w internetowym świecie nowych możliwości. Seniorzy coraz odważniej sięgają po dobrodziejstwa technologii cyfrowej. Z uwagi na pandemię wiele osób z konieczności korzystać zaczęło z zakupów przez internet czy komunikacji z bliskimi przez smartfon.

Niekiedy potrzeba jednak pomocy. Nie wszyscy w równym stopniu odnaleźli się w nowej sytuacji. Niektórzy, i nie tylko seniorzy, nadal boją się wielu elektronicznych urządzeń. Z pomocą w takim przypadku przychodzi fundacja Digital Poland, która przygotowała wyjątkową i całkowicie darmową książkę „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie”. Podręcznik powstał z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia, krok po kroku, w cyfrową, internetową rzeczywistość. Przewodnik jest doskonałym wsparciem dla wszystkich początkujących. Autorzy wskazują, że każdy może korzystać z internetu.

Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto treści są uzupełnione o grafiki – co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.

Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie seniorzy dowiadują się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach Przewodnika nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.

„Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie”
można pobrać bezpłatnie ze strony Fundacji Digital Poland
pod adresem: www.digitalpoland.org
lub bezpośrednio klikając w niniejszy link:
nowoczesny-senior-przewodnik-po-cyfrowym-swiecie.pdf

 

Watro wiedzieć:

Fundacji Digital Poland jest organizacją non-profit. Jej celem jest przybliżanie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Szczególnie ważną grupą odbiorców działań fundacji są osoby starsze. Digital Poland organizuje „Festiwal Cyfryzacji” - największą inicjatywę edukacyjno-technologiczną w Polsce.

Bydgoskie Biuro Seniora prowadzi dla osób starszych z Bydgoszczy Konsultacje Komputerowe. To forma pomocy i asysty w pierwszych krokach obsługi komputera lub smartfona. Konsultacje organizowane są w formie spotkań indywidualnych lub w małych grupach. Obecnie, z powodu pandemii, spotkania odbywają się wyłącznie zdalnie – CZYTAJ WIĘCEJ