logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Maj równości, różnorodności i praw człowiekaRok 2022 decyzją Rady Miasta Bydgoszczy ogłoszony został Rokiem Praw Człowieka. Między innymi w ramach tej inicjatywy, ale także kontynuując wcześniejsze wydarzenia związane z ogólnie rozumianą sferą tolerancji czy wielokulturowości - świętujemy w Bydgoszczy maj, jako miesiąc równości, różnorodności i praw człowieka.

W organizację wydarzeń aktywnie włączyli się radni Bydgoskiej Rady Seniorów. Z ich inicjatywy przeprowadzone zostaną między innymi warsztaty pod hasłem Dyskryminacja seniorów (23 maja, godz. 11.00, Gdańska 5). Rozmowa w gronie seniorów i specjalistów na temat kształtowania wokół nas atmosfery wzajemnego zrozumienia i międzypokoleniowej życzliwości przyniesie zapewne wiele interesujących wniosków.

Tematyce równościowej poświęcony będzie także najbliższy, interwencyjny dyżur Bydgoskiej Rady Seniorów. Już w najbliższy wtorek, 10 maja, w godzinach 11-13 na seniorów oczekiwać będzie Danuta Szymańska (sala 2, Gdańska 5), a telefon dyżurny odbierać będzie Maria Gałęska, Przewodnicząca Rady.

Wielu starszych bydgoszczan, bywających w Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5” zainteresować może inauguracja „półki równościowej” w biblioteczce instytucji. Ciekawe książki dostępne będą do wypożyczenia, a działalność biblioteki zainicjuje konferencja internetowa pod tytułem „Książką w dyskryminację” (13 maja, godz. 10.30). Link do konferencji udostępnimy na stronie w dniu konferencji.

W atmosferze obchodów „Maja równości, różnorodności i praw człowieka” organizowane są także cotygodniowe spotkania pod hasłem „Razem Raźniej!”, dla seniorów ze wschodu, którzy w gościnnej Bydgoszczy znaleźli bezpieczne schronienie. Spotkania odbywają się w maju w każdą środę, od godziny 11.30, przy Gdańskiej 5. Nowych uczestników serdecznie zapraszamy do rejestracji z podaniem wyłącznie imienia i numeru telefonu (sms: 668-491-938, e-mail: brs@um.bydgoszcz.pl).

Niezwykle ważne wartości, które przyświecają nam w maju tego roku, bliskie są osobom starszym, które dzięki życiowemu doświadczeniu dają nie tylko doskonały przykład otwarcia i tolerancji, ale także służyć mogą pomocą i bezcenną radą.
Skorzystajmy i włączmy się w organizacje przedsięwzięć w ramach bydgoskiego „Maja równości, różnorodności i praw człowieka”.

WIĘCEJ NA STRONIE
www.bcopw.pl