logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Karta Seniora – bez wychodzenia z domuBydgoska i Metropolitalna Karta Seniora 60+ to program, który niezmiennie, od kilku już lat, cieszy się ogromnym zainteresowaniem seniorów. Pomimo niełatwego dla przedsiębiorców czasu, konsekwentnie przybywa także partnerów, przygotowujących dla osób starszych z Bydgoszczy i gmin Metropolii Bydgoszcz specjalne, promocyjne oferty.

Pomysł programu jest bardzo praktyczny. Jego lokalny charakter sprzyja punktom handlowym i usługowym, które są lepiej identyfikowane i rozpoznawane przez seniorów z regionu. Liczni beneficjenci, seniorzy, chętnie korzystają z pakietu atrakcyjnych zniżek. Warto dodać, że wielu partnerów udostępnia swoje usługi także on-line. Jedną z „najmłodszych” firm przyjaznych seniorom jest na przykład, od kilku dni, internetowy sklep z doniczkami.

Teraz uzyskanie Karty Seniora przez mieszkańców Bydgoszczy jest prostsze – dzięki usłudze udostępnionej przez Urząd Miasta na platformie ePUAP. Wystarczy założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl i złożyć wniosek. Karta wysyłana jest pocztą, na podany we wniosku adres. Wszystko odbywa się bezpiecznie, bez wychodzenia, z dostawą do domu!

Instrukcję składania wniosku „krok po kroku” udostępniamy TUTAJ. Przypominamy przy okazji, że Bydgoskie Biuro Seniora prowadzi, nie tylko w okresie pandemii, KONSULTACJE KOMPUTEROWE i służy pomocą w nauce obsługi podstawowych narzędzi internetowych.Warto wiedzieć:
Bydgoska Karta Seniora 60+ emitowana jest przez Miasto Bydgoszcz od 2016 roku. W tym czasie wystawiono blisko 30 tysięcy kart. W roku 2018 program został rozszerzony i prawo do otrzymania karty uzyskali także mieszkańcy wszystkich gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. Obecnie w programie uczestniczy ponad 150 partnerów, oferujących seniorom zniżki w sześciu kategoriach: kultura, gastronomia, podróże, rozrywka i sport, handel i usługi, kursy i szkolenia. WIĘCEJ