logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Dzień Seniora - międzypokoleniowy, muzyczny i uroczystyW czwartek, 20 października, w samo południe, odbędzie się uroczysta gala z okazji Europejskiego Dnia Seniora. W programie części oficjalnej wyróżnienia i nagrody. Część artystyczna to recital piosenki kabaretowej Szymona Jachimka. Przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki na to wydarzenie. Odbierać je można od poniedziałku, 17 października, od godz. 9.00, na Gdańskiej 5, w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Liczba zaproszeń jest ograniczona.

Europejski Dzień Seniora to wyjątkowe święto, które pełnoprawnie obchodzić może w naszym mieście już niemal 100 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan. To grupa, która rośnie w siłę, ma lokalnej społeczności coraz więcej do zaoferowania, a co za tym idzie także Bydgoszcz oferuje „swoim najstarszym” kolejne atrakcje, programy, udogodnienia.

Bydgoski Dzień Seniora jest tradycyjnie okazją do nagradzania osób i organizacji szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz osób po sześćdziesiątce. W niełatwym wyborze pomaga Prezydentowi Miasta Bydgoska Rada Seniorów. Do kogo tym razem trafią statuetki i dyplomy z podziękowaniami - dowiemy się już za tydzień.

Szczególnym akcentem tegorocznej gali będzie międzypokoleniowość. Przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta postanowili bowiem zacieśnić i skonkretyzować wspólne działania swoich gremiów, co przypieczętują podpisaniem listu o współpracy. To ważny i nie tylko symboliczny krok. Podejmowanie skutecznych programów międzypokoleniowych przynosi ogromne korzyści społeczne na wielu płaszczyznach. Intergeneracyjne relacje uwrażliwiają i uczą starości osoby młodsze, dla osób starszych są motywującym wyzwaniem.

Po części oficjalnej, przyjdzie czas na część artystyczną. Z recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpi Szymon Jachimek. Śmiech to zdrowie! A w tak świetnym towarzystwie, czwartkowe spotkanie stanie się kuracją wręcz doskonałą. Na zakończenie słodka niespodzianka i rozmowy o życiu we foyer Teatru Kameralnego.

Dla chętnych seniorów przygotowaliśmy darmowe zaproszenia. Będą wydawane od poniedziałku, 17 października, od godziny 9.00, w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5 (parter, pomieszczenie kawiarenki obywatelskiej). Jedna osoba odebrać może nie więcej niż dwa zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!