logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

„ARS 2020” kultura i sztuka seniorów on-lineZe względu na sytuację epidemiczną Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy odwołało 19. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2020 w tradycyjnej formie. Pomimo, że nie mogliśmy się spotkać i wspólnie uczestniczyć w eliminacjach konkursowych, warsztatach, zabawach oraz koncertach, to w każdy piątek na profilu Facebook Pracowni Integracji Międzypokoleniowej udostępniane są materiały archiwalne z poprzednich edycji Przeglądu – zdjęcia, filmy, pamiętniki oraz wiele innych ciekawostek.

W 19. Edycji planowane były koncerty i zabawy integracyjne.
Żeby osłodzić Seniorom ich brak KPCK zaprasza na

„ARS 2020 na domowej scenie”

cykl koncertów sfinansowanych przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach zadania „Kultura Interwencje”. Na Uczestników Przeglądu i ich Instruktorów czeka również 21 odcinków programu „Warsztaty Metodyczne ARS 2020 on-line”, które KPCK przygotowało wspólne z Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku, Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa oraz Fundacją Farbiarnia z Bydgoszczy.

Program został zrealizowany w ramach zadania Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach zadania „Edukacja Kultura” i jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wszystkie materiały są dostępne:

TUTAJ (kanał YouTube)

TUTAJ (strona WWW)

i TUTAJ (profil Facebook)


Warto wiedzieć:
Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” odbywa się od 1979 roku. Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wykonawcy rywalizują w 6 przestrzeniach twórczych: folklor, taniec, muzyka, teatr, fotografia i literatura. Przegląd uzupełniają wykłady i seminaria naukowe oraz warsztaty metodyczne dla uczestników i instruktorów.