logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uniwersytety Trzeciego WiekuPrzełom września i października to czas inauguracji zajęć akademickich dla seniorów w instytucjach nazywanych zwyczajowo uniwersytetami trzeciego wieku. Ich początki sięgają lat siedemdziesiątych. Pierwszy powstał na Uniwersytecie w Tuluzie. Natomiast pierwszym "srebrnym uniwersytetem" nad Brdą był Bydgoski Uniwersytet Trzeciego Wieku, powołany i prowadzony nieprzerwanie od 25 już lat przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora.

Dziś bydgoscy seniorzy korzystać mogą z bogatej oferty w tym zakresie. Uniwersytety prowadzą w naszym mieście nie tylko uczelnie wyższe (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska, Wyższa Szkoła Gospodarki, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy WSB), ale także instytucje kultury (Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy) oraz organizacje społeczne (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora, Fundacja „Wiatrak”).

Już w najbliższy czwartek (23 września) zajęcia zainauguruje Kujawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy WIĘCEJ

Informacje o działających w mieście uniwersytetach trzeciego wieku udostępniamy TUTAJ

Bycie słuchaczem "srebrnego uniwersytetu" to nie tylko doskonały sposób na niezwykle potrzebny w każdym wieku trening umysłu, to nie tylko okazja do ciągłego rozwoju zainteresowań i poszerzania horyzontów, ale także jedyna w swoim rodzaju okazja do nawiązywania nowych znajomości. Zachęcamy seniorów do odebrania indeksu i wstąpienia na drogę nauki, która trwa przez całe życie!