logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bardzo aktywny czerwiecCzerwiec upłynie w naszym mieście pod znakiem aktywności społecznych. Zachęcamy stowarzyszenia, fundacje, czy kluby seniora do współorganizacji Przemarszu Kapeluszowego, Pikniku Organizacji Pozarządowych i Seniorady - tygodnia międzypokoleniowego. Pokażcie bydgoszczanom jak duża siła tkwi w trzecim sektorze.

Trwają intensywne prace organizacyjne wielu społecznych wydarzeń, które nie odbędą się bez wsparcia organizacji pozarządowych. Nie możemy doczekać się wspólnej zabawy, ale wszystkie siły przenosimy teraz na organizację, trzech dużych wydarzeń, których szczegóły znajdują się poniżej. Zapraszamy stowarzyszenia, fundacje i kluby seniora do włączenia w te wyjątkowe wydarzenia.

12 czerwca, Przemarsz Kapeluszowy
W tym roku, odbędzie się 12. edycja wydarzenia dedykowanego w szczególności seniorom, ale mającego wymiar międzypokoleniowy. Nie może więc dziwić, że w tym roku przemarsz poprowadzi młodzieżowa orkiestra dęta. Dołączyć może każdy, biletem wstępu jest oryginalne nakrycie głowy.

 

Jeśli prowadzisz klub, stowarzyszenie, reprezentujesz większą grupę, która chciałaby przejść w korowodzie pod wspólnym transparentem, przyjdź na spotkanie organizacyjne w dniu 25 maja, o godzinie 14.00, do Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”.

18 czerwca, Piknik Organizacji Pozarządowych
Jego piąta edycja zgromadzi na Wyspie Młyńskiej organizacje pozarządowe, które zarówno w dedykowanych namiotach, jak i ze sceny pikniku, prezentować będą swoją ofertę i działania.

Piknik będzie miał rodzinny charakter i służył będzie także promocji miejskich programów Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora oraz Karty Młodzieży. Aby zaprezentować się na pikniku, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Na zgłoszenia czekamy do końca maja, liczba miejsc jest ograniczona.

12-18 czerwca, Seniorada - tydzień międzypokoleniowy
To nowa propozycja w kalendarzu miejskich wydarzeń. Międzypokoleniowe, rodzinne święto, z seniorem w centrum uwagi. Główny program tygodnia, obejmuje szereg imprez otwartych, jak i zamkniętych, koncertów, szkoleń, spotkań, zabaw. Został stworzony przy współpracy z organizacjami społecznymi, instytucjami kultury oraz partnerami Karty Seniora. Zostanie opublikowany w najbliższych dniach na stronie www.bydgoszczseniorom.pl. Niemniej jednak do Seniorady dołączyć może każdy i zawsze – od juniora, do seniora. Zachęcamy do organizacji w tym czasie ciekawego spotkania, które łączy pokolenia albo akcji promującej pozytywne relacje między pokoleniami.

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z Biurem Aktywności Społecznej Urzędu Miasta.
W sprawie Seniorady (52) 5858 963
W sprawie Pikniku (52) 58 59 237