logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czwartki w Ostromecku - rzecz o kuchniSenioralne „Czwartki w Ostromecku”, sądząc po zainteresowaniu i relacjach, to strzał w dziesiątkę! Pierwsza wrześniowa wycieczka poświęcona była modzie i dobremu stylowi. Tematem drugiego wyjazdu, zaplanowanego na ostatni czwartek października, będą kulinaria. Zaproszenia odebrać będzie można od poniedziałku 18 października w kasie Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12.

 

Tematem najbliższego spotkania, 28 października w godzinach 12-15, będzie „Odkrywanie dawnych smaków. O dziedzictwie kulinarnym regionu”. Podczas wydarzenia dowiemy się więcej na temat tego, czym zajmuje się historia i kultura wyżywienia. Zapoznamy się również z charakterystycznymi dla naszego województwa zwyczajami i produktami kulinarnymi. Przywołamy wspomnienia o tym, co i jak dawniej jadaliśmy, zarówno w Bydgoszczy, jak i w innych miejscowościach regionu. Będziemy także dzielili się przepisami, które zbieraliśmy sami, lub które spisywali jeszcze nasi przodkowie. Porozmawiamy o świętowaniu z perspektywy kuchni i stołu. Zajmując się dziejami wyżywienia możemy bowiem w nich odnaleźć także naszą osobistą historię.

Zachęcamy seniorów biorących udział w wycieczce do zabrania ze sobą przepisów lub całych ich zbiorów, zarówno własnych, jak i tych odziedziczonych po mamie, babci – tajemnic tych smaków, które są naszymi rodzinnymi tradycjami i przywołują na myśl najmilsze wspomnienia wspólnego biesiadowania.

W czasie spotkania, dzięki życzliwości firmy Modelowanie Słuchu, partnera programu Bydgoska Karta Seniora 60+, goście będą mieli możliwość wykonania bezpłatnego badania słuchu.

Przypominamy, że „Czwartki w Ostromecku” to cykl wyjazdów seniorów do Ostromecka. Spotkania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Zapewniany jest transport autobusowy z centrum Bydgoszczy oraz z Fordonu. Seniorom rozdawane są darmowe zaproszenia - tym razem od poniedziałku 18 października, w kasie MCK przy ul. Marcinkowskiego 12. Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury oraz Bydgoskie Biuro Seniora.