logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Granty z Fundacji Wspólnota PokoleńFundacja Wspólnota Pokoleń informuje, że w dniach 15-28 lutego 2022 r. odbędzie się nabór wniosków w ramach II edycji konkursu pn. „Złoty Wiek. Granty aktywizacyjne na lokalne inicjatywy realizowane przez seniorów i dla seniorów”.

Na dofinansowanie liczyć mogą działania na rzecz seniorów, w szczególności mające na celu ich aktywizację do spędzania czasu wolnego, upamiętniania ich historii, działania wewnątrzpokoleniowe na ich rzecz, działania zachęcające seniorów do korzystania z oferty kulturalnej regionu, działania zachęcające seniorów do profilaktyki zdrowotnej na zasadach określonych w regulaminie.

Wnioskodawcami mogą być organizacje non-profit składające się z seniorów lub działające na ich rzecz (w tym młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, w tym grupy nieformalne z patronem). Wnioskodawcy muszą prowadzić działalność pożytku publicznego na terenie całej Polski.

Organizacje otrzymać mogą granty w wysokości nawet 20 tysięcy złotych.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora
Fundacja Wspólnota Pokoleń
www.wspolnotapokolen.pl

Konkurs „Złoty Wiek. Granty aktywizacyjne na lokalne inicjatywy realizowane przez seniorów i dla seniorów”, współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Materiał partnera zewnętrznego: Fundacja Wspólnota Pokoleń