logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoski Dzień Seniora - muzyczny i kosmicznyW październiku obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Choć przed rokiem obostrzenia znacznie utrudniły nam świętowanie, dziś możemy się już spotkać. Serdecznie zatem zapraszamy na Bydgoski Dzień Seniora, którego główna uroczystość odbędzie się w środę 20 października br. o godzinie 12.00, w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12.

W pierwszej części Prezydent Miasta złoży zebranym seniorom życzenia i nagrodzi okolicznościowymi wyróżnieniami osoby oraz instytucje szczególnie zasłużone w pracy na rzecz osób starszych. Rekomendacje do wyróżnień złożyła Bydgoska Rada Seniorów.

W części artystycznej przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury - muzycznie i kosmicznie... Goście wysłuchają koncertu piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Czesława Niemena, w wykonaniu Joachima Perlika (zdaniem krytyków jednego z najznakomitszych interpretatorów utworów Niemena). Następnie wykład popularno-naukowy pod tytułem „Nowy kosmos” poprowadzi Roman Pleszyński (znany zapewne wielu słuchaczom bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku).
Gala zakończy się słodkim poczęstunkiem - tortem.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?
Bydgoscy seniorzy mogą odbierać zaproszenia w dniu 13 października, od godziny 10.00, w kasie MCK przy ul. Marcinkowskiego 12. Niestety z powodu reżimu sanitarnego liczba miejsc jest znacznie ograniczona. A zatem kto pierwszy ten... posmakuje tortu :)
Pozostali będą mogli obejrzeć uroczystość w internecie, relacja z wydarzenia zostanie bowiem zamieszczona na kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury.


W atmosferze świętowania Bydgoskiego Dnia Seniora
ciekawe propozycje przygotowali także partnerzy społeczni.

„Zaśpiewaj ze mną. Spotkanie przy mikrofonie” to propozycja Fundacji Story Art. Kto z nas nie lubi czasem pośpiewać, czemu nie zrobić tego w większej grupie, w formie popularnego karaoke? Wydarzenie takie odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5, we wtorek 19 października, w dwóch grupach, w godzinach 15.30 oraz 17.30. Do wyboru będzie aż 60 utworów, akompaniować zebranym seniorom będzie Jarosław Gajewski. W śpiewaniu chętnie pomoże i spotkanie poprowadzi piosenkarz Tomasz Rumiński. (więcej na FB)

Także 19 października w godzinach południowych seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach słuchu, prowadzonych w BCOPW przez firmę Modelowanie Słuchu Sp. z o.o., partnera programu Bydgoskiej i Metropolitalnej Karty Seniora 60+. Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 693 352 179. (więcej TUTAJ)

Na tym nie koniec...

Również najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Czwartki w Ostromecku” 28 października przeprowadzone zostanie w świątecznej atmosferze, widzianej jednak z perspektywy kuchni i smakołyków. (więcej TUTAJ)

Ze Stowarzyszeniem Feliks, 10 listopada, odbędziemy podróż w czasie, podczas koncertu pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Artyści zaprezentują w przyjaznych seniorom progach BCOPW przeboje muzyki popularnej z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Także to wydarzenie, poza ograniczoną liczbą gości na widowni, oglądać będą mogli seniorzy zaopatrzeni w laptopy, tablety i smartfony z dostępem do internetu.(więcej TUTAJ)

O tych i wielu innych wydarzeniach informować będziemy w najbliższych dniach na www.bydgoszczseniorom.pl.


Przypominamy, że ze względu na trwającą epidemię liczba miejsc na wszystkich wydarzeniach jest znacznie ograniczona.
Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym, wobec tego uprzejmie prosimy uczestników o stosowanie się do próśb obsługi.