logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wieże wysokie jak pylon mostu Uniwersyteckiego




Trwa budowa wieżowca River Tower. Będzie to najwyższy nowy budynek w Bydgoszczy. Liczyć ma on 20 kondygnacji i osiągnie wysokość 65 metrów. Prace prowadzone są obecnie na wysokości 13. piętra.


Konstrukcję budynku tworzyć mają dwie wieże połączone ze sobą do wysokości 7 kondygnacji. W River Tower znajdzie się 128 mieszkań o powierzchniach od 40 do 68 metrów kwadratowych. Cztery najwyższe kondygnacje to dwupoziomowe poziomowe apartamenty z antresolami, o powierzchni nawet do 122 metrów kwadratowych. Część restauracyjna powstanie na parterze budynku, a  kondygnacje 1, 2 i 3 przeznaczone są na parking. Kolejne kondygnacje to mieszkania. Warto dodać, że na 7 kondygnacji została zaprojektowana też  siłownia wraz z salą zabaw dla dzieci. Na nabrzeżu rzeki Brdy zostanie wybudowana przystań.  Inwestor zakłada, że nowoczesny obiekt stanie się jednym z symboli miasta.

Budowa rozpoczęła  się w 2016 roku. Obecnie wykonywana jest konstrukcja 14. kondygnacji. Z końcem ubiegłego roku na części wspólnej budynku łączącej obie wieże zmontowany został drugi żuraw, który umożliwia wykonywanie prac przy najwyższych kondygnacjach budynku. Docelową wysokość 65 metrów konstrukcja ma osiągnąć w najbliższych miesiącach. Uczyni ją to najwyższym nowym obiektem w Bydgoszczy.  

Inwestycja będzie sąsiadować z nowoczesnymi obiektami wznoszonymi przez miasto. Od strony wschodniej otwarte zostało w weekend lodowisko z elewacją przypominająca lodowy kryształ. Ta inwestycja kosztowała 24 mln zł. Z kolei od strony wschodniej realizowana będzie wkrótce nowa estetyczna przystań dla klubu RTW „Bydgostia”. Na ten cel miasto rezerwuje około 15 mln zł. Budynek River Tower będzie zbliżony wysokością do pylonu mostu Uniwersyteckiego otwartego w 2013 roku. Liczy on ponad 68 metrów. Budowa trasy Uniwersyteckiej pochłonęła 213 mln zł.