logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ruszył trening do Rowerowej Stolicy Polski
O północy z 20 na 21 marca rozpoczął się trening przed kolejną edycją rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do tegorocznej edycji zgłasza się rekordowa liczba miast i gmin.


Tradycyjnie trwającą przez cały czerwiec rywalizację poprzedza dwumiesięczny trening. Wystartował o północy z 20 na 21 marca.  Do 21 maja rowerzyści będą próbować swoich sił rywalizując na ogólnopolskiej arenie i zbierając kilometry dla swoich gmin i miast.
 - Trening to tylko zabawa oraz okazja do poznania aplikacji i zasad naszej rywalizacji. Warto podkreślić, że rok temu o tej samej porze mieliśmy 62 samorządy, które przystąpiły do treningu, teraz jest ich już 90 i ta liczba cały czas rośnie. Przez tydzień do treningu zapisało się blisko 3 tys. rowerzystek i rowerzystów z całego kraju i ze świata, bo aplikacja nie ma barier geograficznych - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.
Podczas czwartkowej  (21.03) konferencji prasowej do rywalizacji zachęcał też Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


- Ten projekt pięknie się rozwija, przybywa miast i gmin. Włączają się w rywalizację, ale też w wielkie rekreacyjne wydarzenia w całej Polsce. Cieszę się, że mamy partnerów, którzy nas wspierają i mam nadzieję, że podczas treningu i samej rywalizacji przeżywać będziemy pozytywne emocje - mówił Rafał Bruski.
Do tej pory do treningu, który potrwa do 21 maja i czerwcowej rywalizacji zgłosiło się 90 miast i gmin. Wśród miast obok Metropolii Bydgoszcz są m.in. Poznań, Katowice, Białystok, Toruń, Gdynia, Zielona Góra, Leszno, Koszalin i Inowrocław.
Wśród ambasadorów tegorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski są m.in. bydgoszczanka Anetta Wasielewska i reprezentujący Zieloną Górę Krzysztof Fechner, który w ubiegłym roku wystartował w Race Across America, pokonując blisko 5 tys. km w 11 dni, 8 godzin i 58 minut.
W tym roku promując markę Aktywne Miasta wspólnie z Robertem Woźniakiem zamierza w ciągu miesiąca trwania RSP przejechać 10 tys. km.


- Rowerowa Stolica Polski to przepiękna inicjatywa. Jestem dumny, że mogę brać udział w tej akcji promującej zdrowy styl życia. Wspólnie z Robertem chcemy pobić rekord Polski i w ciągu jednego miesiąca przejechać 10 tys. km. Daje to średnio 330 km dziennie. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej zabawie - mówił Krzysztof Fechner.

Jak dołączyć do treningu?

Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje", następnie w zakładce "Ogólne" - "Trening RSP dla Miast” lub "Trening RSP dla Gmin". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto lub gminę - dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji! Pamiętaj! Można wziąć udział albo w rywalizacji dla miast albo dla gmin. Musisz zdecydować dla kogo kręcisz kilometry!
Więcej na www.aktywne.miasta.pl