logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Bydgoszczy
Konferencje, warsztaty, spotkania z ekspertami, a także targi pracy z niemal setką wystawców – tegoroczna, dziesiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapowiada się niezwykle ciekawe. Kolejny raz koordynatorem wszystkich wydarzeń na terenie naszego województwa jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.


To już dziesiąta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Bydgoszcz włącza się w ten międzynarodowy projekt, by aktywnie wspierać rozwój przedsiębiorczości w regionie. Od 13 do 19 listopada zapraszamy do udziału w wydarzeniach w całym regionie skierowanych nie tylko do przedsiębiorców, ale też do osób poszukujących zatrudnienia i zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej.

Po raz kolejny regionalnym koordynatorem wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. W ramach ŚTP w naszym regionie odbędzie się łącznie 75 wydarzeń w kilku miastach, w tym m.in. aż 34 przedsięwzięcia zorganizowane w Bydgoszczy, 16 w Toruniu, 12 we Włocławku, 5 wydarzeń w Świeciu czy 3 w Inowrocławiu. Uczestnicy mogą wybrać coś dla siebie spośród różnorodnych form, tematów i miejsc – od I Kongresu Przedsiębiorczości w Brodnicy, przez Cashflow Day i zwiedzanie zakamarków Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości, aż po warsztaty z doradcą zawodowym „Droga do przedsiębiorczości” w Inowrocławiu czy bydgoską debatę „Sąd nad konkurencją” na temat pozytywnych i negatywnych skutków wolnej konkurencji.
Ciekawym punktem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie konferencja dotycząca START-UPów, która zainauguruje wydarzenie, a także konferencja „Kobiety w IT”, organizowanej przez firmę Nokia we współpracy z BARR, która ma na celu propagowanie nauk ścisłych i informatycznych wśród kobiet.

Ważnym punktem ŚTP są Targi Pracy Offerty. A na nich 96 wystawców, tysiące ofert pracy, warsztaty oraz punkty konsultacyjne i doradcze. Pracodawcy szukać będą, między innymi: księgowych, analityków finansowych, informatyków, programistów, logistyków – magazynierów, specjalistów ds. transportu, kierowców, pracowników produkcji, specjalistów ds. sprzedaży, PR i marketingu, tłumaczy, pracowników ochrony, inżynierów wielu branż, menadżerów. Swoją ofertę przedstawią również agencje pośrednictwa pracy, poszukujące pracowników dla dużych pracodawców. Podczas targów dostępna będzie także strefa konsultacyjna, która gromadzi doradców związanych zawodowo z instytucjami takimi jak ZUS czy Państwowa Inspekcja Pracy. Eksperci podpowiedzą, m.in., jak rozwiązać problemy związane z nieprawidłowościami warunków zatrudnienia. Podobnie, jak to miało miejsce w minionych latach, nie zabraknie też warsztatów prowadzonych przez pracodawców i profesjonalistów w swoich branżach. Odwiedzający będą mogli również spotkać się z fachowcami, którzy doradzą jak dobrze ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, wykonają profesjonalny makijaż wraz ze zdjęciem do CV, pomogą  zredagować skuteczne dokumenty aplikacyjne.

Zwieńczeniem tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie Sobota z pracodawcą (18 listopada). To wydarzenie dla osób, które szukają pracy lub chcą zmienić swoją posadę na lepszą. Tego dnia mogą skorzystać z wyjątkowej okazji, by odwiedzić siedzibę swojego potencjalnego pracodawcy, porozmawiać z pracownikami firmy czy złożyć swoje CV (osobiście lub online). W jesiennej odsłonie wydarzenia bierze udział blisko dwadzieścia przedsiębiorstw z Bydgoszczy oraz regionu, gdzie na zainteresowanych czeka niemal 100 ofert pracy. Przydatne informacje o partnerach akcji i prowadzonych przez nich rekrutacjach na stanowiska znajdują się na stronie: www.sobota.bydgoszcz.pl.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, 13-19 listopada. Szczegółowy program na WWW.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Targi Pracy odbędą się 16 listopada 2017 r. o godz. 11:00  w Hali Łuczniczka.

Warto wiedzieć:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku w 160 krajach świata i zrzesza tysiące partnerów, organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2016 roku w ŚTP włączyło się  4100 partnerów, którzy zorganizowali łącznie 4000 wydarzeń dla 120 000 uczestników. Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, rozwijanie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.