logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe osiedle powstaje na Szwederowie
Kameralne osiedle Leszczyńskiego Park powstaje na bydgoskim Szwederowie. W tej części miasta realizowanych jest także coraz więcej inwestycji finansowanych z budżetu miasta.


Budowa pierwszego budynku niedawno się rozpoczęła – przy ul. Leszczyńskiego 18 powstaje 4-kondygnacyjny budynek. Pozostałe dwa będą już dwupiętrowe. W każdym bloku znajdzie się winda prowadząca do podziemnej hali garażowej. Projektanci inspirowali się stylem art déco, także w aranżacji części wspólnych. Czarno-biała szachownica pojawi się w klatkach schodowych, a białe ściany i drzwi w połączeniu z drewnem jesionu na balustradach dodadzą przestrzeni indywidualnego charakteru. Mieszkania na parterze zostaną wyposażone w rolety zewnętrzne.

Inwestor, firma Moderator proponuje mieszkania od 33 do 83 metrów kwadr, o obustronnych układach, do tego miejsca parkingowe dostępne na terenie posesji. Teren wokół będzie zagospodarowany i obsadzony zielenią, a dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie nowoczesny plac zabaw.

W tej części Szwederowa realizowanych jest coraz więcej inwestycji finansowanych z budżetu miasta. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przebudowano natomiast w ostatnich latach chodniki i parking na wysokości budynku przy ul. Leszczyńskiego 41, fragment ul. Norweskiej, doposażenie terenów rekreacyjnych przy ul.  Jordanowskiej . Rozpoczęto także rewitalizację skweru u zbiegu Orlej i ks. Skorupki. W ubiegłym roku przeprowadzono też remont skrzyżowania ulicy Leszczyńskiego i Ugory. Na ten rok planowana jest natomiast rewitalizacja parku na Wzgórzu Dąbrowskiego.