logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Budują rondo, objazdem do BPPT
Rozpoczęły się prace przy budowie nowego ronda, które połączy ulicę M. Dziatkiewicza oraz B. Raczkowskiego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Ułatwi to przede wszystkim dojazd do terenów inwestycyjnych od strony osiedla Kapuściska. Prace zakończą się najpóźniej w październiku.


Do istniejącego zakończenia ulicy Raczkowskiego dobudowywane są dwa wloty ul. Dziatkiewicza (w kierunku Kapuścisk i ul. Bydgoskich Przemysłowców). Zaplanowano także dobudowanie niezbędnych fragmentów chodników, ścieżek rowerowych oraz odwodnienia. Poprawi to dojazd do firm zlokalizowanych wzdłuż ul. Raczkowskiego od strony osiedla Kapuściska oraz podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Prace już się rozpoczęły. W ich trakcie przejazd od ul. Wojska Polskiego przez ul. Dziatkiewicza na  ul. Frankego, ul. Falkowskiego i do ul. Bydgoskich Przemysłowców nie będzie możliwy. Utrudnienia można ominąć wybierając ulice Paciorkiewicza i Milcherta lub Petersona. Inwestycja kosztuje 571 tysięcy złotych. Wykonawca udzieli na nią 5-letnią  gwarancji.Warto wiedzieć

Odcinek ulicy Dziatkiewicza od budowanego ronda do ul. Wojska Polskiego został wyremontowany w ubiegłym roku. Odnowiono też nawierzchnie na ulicach Wojska Polskiego i Szpitalnej. W tym roku realizowane są kolejne prace na ulicach stanowiących dojazd do terenów inwestycyjnych. Trwa przebudowa odcinka ul. Wojska Polskiego wraz z pętlą tramwajową na Kapuściskach. Zaawansowane roboty  prowadzone są również na ul. Glinki na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Dąbrowa. BPPT przygotowuje się również do budowy nowego połączenia terenów inwestycyjnych z ul. Nowotoruńską.