logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Budowa nowoczesnej hali na 50-lecie Elektronika
Jeszcze w te wakacje rozpocznie się budowa nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. W czwartek 7 czerwca została podpisana umowa na budowę obiektu. Wartość inwestycji to 14 mln zł.


Sala gimnastyczna, z której obecnie korzystają uczniowie jest niepełnowymiarowa - ma 20 x 12 metrów, lekcje wychowania fizycznego można prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowej hali w krytych, sportowych obiektach szkoły jednocześnie będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów. 

W obiekcie, którego budowa rozpocznie się w czerwcu tego roku, główna część będzie mieć 43 x 23 m.  Znajdą się tam boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2019 roku.   

- 2018 rok jest szczególny dla naszej placówki, obchodzimy bowiem 50—lecie istnienia. Już wiemy, że do szkolnej kroniki za ten rok trafi kolejne ważne wydarzenie - rozpoczęcie budowy hali. Obiekt ten przyczyni się do rozwoju bazy sportowej szkoły i przede wszystkim - pasji uczniów. Oprócz sukcesów w nauce, nasza młodzież osiąga także bardzo dobre wyniki w sporcie – stwierdził Roman Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

Budowa nowej hali, to kolejny etap rozbudowy sportowej infrastruktury szkoły. Od trzech lat uczniowie mogą korzystać z wielofunkcyjnych boisk z poliuretanową nawierzchnią.

- Zależy nam na tym, żeby młodzież w bydgoskich szkołach miała jak najlepsze warunki. Elektronik jest wzorem do naśladowania, należy do grona najlepszych szkół w kraju i cieszę się, że taka inwestycja będzie realizowania właśnie tutaj – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Warto wiedzieć:
Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych jest jedną z kilku takich inwestycji zaplanowanych na ten rok. Pod koniec maja podpisano umowę z wykonawcą na budowę takiego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Placu Wolności). Prace budowlane już trwają, ich koniec planowany jest na jesień 2019 roku.   
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowego obiektu sportowo – rehabilitacyjnego z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, dydaktycznymi i świetlicą przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) oraz budowa sali rehabilitacyjno – sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna).