logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Love, against divine tempests - koncert Ensemble Auroras Mestizas

2025-09-03 19:30
2025-09-03 20:30
Młyny Rothera
Koncert
Młyny Rothera

W ramach VI edycji OPEN CALL Młoda Muzyka Dawna.

Organizator: Fundacja Horyzonty Sztuki

Informacje od Organizatora:
Festiwal Młoda Muzyka Dawna to inicjatywa Fundacji Horyzonty Sztuki. Zadaniem wydarzenia jest promowanie młodych artystów i artystek oraz integracja społeczności poprzez muzykę. Kaszubskie krajobrazy, pośród których odbywa się MMD, stanowią doskonałe tło dla spotkań twórców specjalizujących się w muzyce dawnej oraz lokalnych mieszkańców, którzy dzięki festiwalowi odkrywają nowe oblicza sztuki.

Chcemy, by muzyka i kultura były bliżej ludzi, dlatego festiwal odbywa się w małych miejscowościach, dokąd na co dzień nie docierają tego typu wydarzenia kulturalne. Z roku na rok MMD rozwija swoją formułę: by trafić do jeszcze szerszej publiczności, łączy muzykę dawną z angażującymi działaniami interaktywnymi – takimi jak potańcówki, warsztaty rodzinne czy chór społeczny. Każda edycja to dobra okazja, by odkrywać muzykę dawną w nowych kontekstach i doświadczać jej na różne sposoby.

Festiwal organizowany jest od 2012 roku, a jego realizacja jest możliwa dzięki współpracy z lokalnymi sołectwami, parafiami i instytucjami gminy Kolbudy, a także z licznymi partnerami i mecenasami. Pamiętając o dostępności wydarzenia, w ubiegłych edycjach festiwal współpracował m.in. z Domem Samopomocy w Marszewskiej Górze.

Festiwalowi towarzyszy OPEN CALL MMD, czyli konkurs na udział w rezydencji artystycznej przeznaczonej dla młodych muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak Fundacja Kino Pomorzanin, Stowarzyszenie Stara Papiernia czy Oblackie Centrum Edukacji i Kultury, zdobywcy i zdobywczynie rezydencji mają możliwość wystąpienia nie tylko w miejscu odbywania się festiwalu, ale także w innych miastach Polski. To daje im szansę na zdobycie cennego doświadczenia scenicznego.

Szczegóły koncertu:
A.Corelli – Adagio z V Sonaty op. 5
R.Ceruti – De aquel Inmenso Mar
N.Porpora – Affettuoso z V Sinfoni op. 2
A.Scarlatti – Olympia Sinfonia – Aiutatemi a morire
Jean-Marie Leclair – III Sonata op. 12
A.Corelli – Vivace z V Sonaty op.5
J.J.C. Mondonville – Adagio z I Sonaty op. 2
José de Orejón y Aparicio – Ya que el sol misterioso

Wykonawcy:
Auroras Mesitzas
Jose Huamani – viola da gamba
Edilsa Samanez – sopran
Sophie Paeshusyse – skrzypce barokowe
Clara Lemaitre – skrzypce barokowe
Giorgos Kakitsis – instrumenty szarpane

Linki do wydarzeń: mlodamuzykadawna.com

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 3.09.2025 r., godz. 19.30 – 20.30
Gdzie? Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Dostępność:
– W punkcie informacyjnym dostępna jest pętla indukcyjna, karty komunikacji i usługa migam.pl.
– W punkcie informacyjnym możesz wypożyczyć słuchawki wyciszające.
– Podczas wydarzenia możesz zadać swoje pytania na piśmie, za pośrednictwem udostępnionego na miejscu formularza.
– Wydarzenie odbywa się w sali, do której można dotrzeć przy użyciu windy.
– Sprawdź więcej informacji o dostępności Młynów, w tym o ułatwieniach i utrudnieniach dla osób z niepełnosprawnościami na stronie: mlynyrothera.pl/dostepnosc/

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl