Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie

Tor Regatowy Brdyujście
Sport

Informacje od Organizatora:
Najlepsi wioślarze wśród studentów przyjeżdżają do Bydgoszczy.
W najbliższy weekend na torze regatowym w Brdyujściu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Organizatorem jest KU AZS UKW Bydgoszcz.
Studentki i studenci z 24 uczelni wezmą udział w AMP, które w najbliższy weekend odbędą się w Bydgoszczy. Większość ekip przyjeżdża do grodu nad Brdą już w piątek, ale najważniejsza będzie oczywiście sportowa rywalizacja, zaplanowana na sobotę 20 maja.
Kibice będą mogli dopingować wioślarski i wioślarzy startujących w sześciu konkurencjach. O godz. 10:00 zaplanowano oficjalne otwarcie. Pierwsze osady na wodzie pojawią się o godz. 10:24. Sesja poranna zakończy się o 12:32. Sesja finałowa odbędzie się w godzinach 14:00 - 16:30.
W gronie faworytów znajduje się ekipa gospodarzy. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie reprezentowany przez 18 studentów, na czele ze świeżo upieczoną Akademicką Mistrzynią Polski w Ergometrze Wioślarskim Klaudią Pankratiew. Przypomnijmy, że miesiąc temu sportowcy z UKW zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej AMP. Studenci wygrali rywalizację wśród uniwersytetów, a studentki zajęły w tym zestawieniu drugie miejsce.
AMP będą testem organizacyjnym przez wrześniowymi Akademickimi Mistrzostwami Europy, które również odbędą się w Bydgoszczy.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.