logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ruszył punkt informacyjny dla cudzoziemców. Mieści się przy ul. Jezuickiej 5
Pomoc w wypełnieniu dokumentów urzędowych, wynajęciu mieszkania, znalezieniu pracy czy zapisaniu dziecka do szkoły lub przedszkola - przy ul. Jezuickiej 5 działa nowy Punkt Doradczo-Informacyjny. Z pomocy mogą skorzystać cudzoziemcy przebywający w Bydgoszczy.


W punkcie cudzoziemcy przebywający w Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie w:

  • wypełnianiu dokumentów związanych z legalizacją pobytu,
  • uzyskaniu obywatelstwa polskiego, Karty Polaka
  • wypełnieniu innych dokumentów urzędowych,
  • zapisaniu dziecka do szkoły,
  • wynajęciu mieszkania,
  • znalezieniu pracy i uzyskaniu pozwolenia na pracę
  • sytuacjach kryzysowych, niepełnosprawności, dyskryminacji.

Punkt informacyjno-doradczy znajduje się przy ul. Jezuickiej 5, pokój nr 1 na parterze (Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński). Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00
W weekendy i święta działa infolinia +48 667 467 150

W punkcie informacyjno-doradczym cudzoziemcy mogą porozumiewać się m. in. w języku polskim, angielskim, czy ukraińskim. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dofinansowanie w konkursie na poprowadzenie Punktu Informacyjno-Doradczego dla Cudzoziemców w Bydgoszczy otrzymało Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński. Wysokość finansowego wsparcia wynosi 30 tys. zł. Punkt będzie działał do końca br.

Warto wiedzieć
Fundacja ADRA Polska otworzyła w sierpniu w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 57 Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC). Placówka zapewnia kompleksowe, eksperckie wsparcie mające na celu integrację osób przybywających do Polski z polskim społeczeństwem – tak, aby osoby te mogły wieść w nim godne życie. CIC w Bydgoszczy to jedno z dwóch takich Centrów otwartych przez Fundację w Polsce. Więcej TUTAJ