logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz jest Polska 1920 – ostatnie dni konkursu na oficjalny logotyp obchodów
Do piątku 4 października można przesyłać swoje propozycje na konkurs na projekt logotypu okolicznościowego z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy. W związku z tą ważną rocznicą, ogłosiliśmy także konkursy na dofinansowanie projektów, które w szczególny sposób upamiętniłyby jedno z kluczowych wydarzeń w historii naszego miasta.


„Bydgoszcz jest Polska 1920” – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Już teraz przygotowujemy się do tego, żeby w szczególny sposób upamiętnić tę ważną rocznicę. We wrześniu ogłosiliśmy konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, stworzenie okolicznościowego muralu oraz logotypu obchodów. 

Logotyp na okrągłą rocznicę

Propozycje na ten ostatni konkurs można nadsyłać do 4 października do godz. 10. Logotyp będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. Znajdzie się on m.in. na jednym z najwyższych budynków nieopodal Brdy, który obecnie przebudowywany jest na hotel. O wyborze logotypu zdecydują także mieszkańcy w głosowaniu internetowym. 

Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowała Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.. Szczegóły konkursu na logotyp znajdują się TUTAJ.

Mural na Wzgórzu Wolności

Ogłosiliśmy także konkurs na mural dotyczący 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Zwycięski projekt, wyłoniony przez komisję konkursową, ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności.

Tematyka muralu powinna nawiązywać do 100-rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski a mural być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych. Konkurs ma charakter otwarty, ogólnopolski. Jest skierowany do artystów tworzących murale, mających dorobek twórczy w formie dokumentacji fotograficznej. Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni artyści bądź zespoły autorskie. Każdy może zgłosić maksymalnie 3 prace. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 10 tys. złotych oraz środki na wykonanie muralu.

Na prace konkursowe czekamy do 16 października br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października. Więcej szczegółów TUTAJ. 

Konkurs „Bydgoszcz jest Polska 1920” - czekamy na projekty 

Organizując obchody, czekamy na oryginalne i wyjątkowe koncepcje, które wpłyną na pozytywny wizerunek Bydgoszczy oraz będą kształtować lokalną tożsamość mieszkańców Bydgoszczy. Mogą to być: imprezy plenerowe, wydawnictwa, inscenizacje, wystawy,   przedsięwzięcia rozrywkowe, koncerty, spektakle teatralne i inne formy wyrazu. Pula środków w konkursie wynosi 200 tys. zł., a wydarzenia mogą odbywać się przez cały rok. Zwycięskie projekty mogą liczyć na dofinansowanie w kwotach 2,5, 5, 10, 20 i 30 tysięcy złotych.  Na wnioski czekamy do 25 października do godz. 10.

Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ. 

Przypominamy także o trwającej zbiórce historycznych zdjęć z lat 1900 – 2000. Więcej informacji o akcji w tekście „Przynieś zdjęcie i podziel się historią”.