logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz od 100 lat jest Polska – konkurs na mural!
Ogłosiliśmy konkurs na projekt i wykonanie muralu z okazji 100 – lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Zwycięski projekt, wyłoniony przez komisję konkursową, ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności. Na projekty czekamy do 16 października do północy!


Celem konkursu na projekt i wykonanie muralu pt. „100-lecie Powrotu Bydgoszczy do Polski” jest wyłonienie pracy, która ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej 39c w Bydgoszczy. Tematyka muralu powinna nawiązywać do 100-rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski a mural być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych.

Konkurs ma charakter otwarty, ogólnopolski. Jest skierowany do artystów tworzących murale, mających dorobek twórczy w formie dokumentacji fotograficznej. Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni artyści bądź zespoły autorskie. Każdy może zgłosić maksymalnie 3 prace. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 10 tys. złotych oraz środki na wykonanie muralu.

Na prace konkursowe czekamy do 16 października br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października. Wynik zostanie opublikowany na stronie internetowej Miasta - www.bydgoszcz.pl. Projekty prosimy dostarczać drogą elektroniczną na adres e-mail: m.iwinski@um.bydgoszcz.pl lub osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy, do Plastyka Miasta Marka Iwińskiego, ul. Grudziądzka 9-15, pokój 215 (tel. 52 58 58 177).

Mural będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta w następującym składzie:
Prof. dr hab. Anna Bochenek z Katedry Sztuk Wizualnych UTP – przewodnicząca
Inż. arch. Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz – Architekt Miasta Bydgoszczy
Mgr sztuki, art. Plastyk Jolanta Chmara – Prezes Związku Artystów Plastyków Bydgoszcz
Prof. dr hab. Maciej Świtała - ASP w Gdańsku
Prof. dr hab. Dariusz Markowski – Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy
Mgr sztuki, art. Plastyk Marek Iwiński – Plastyk Miasta
Mgr inż. Zdzisław Tylicki – radny Rady Miasta Bydgoszczy, przewodniczący RO „Wzgórze Wolności”

Termin wykonania muralu: 19/10 – 30/11/2019 roku.

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Konkurs na projekt i wykonanie muralu „100-lecie Powrotu Bydgoszczy do Polski” to kolejny z konkursów z okazji powrotu Bydgoszczy w granice Rzeczypospolitej. Czekamy też na projekty, które uatrakcyjnią obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Bydgoszcz w ramach konkursu „Bydgoszcz jest Polska 1920”. Liczymy na oryginalne koncepcje, które wpłyną na pozytywny wizerunek Bydgoszczy oraz będą kształtować lokalną tożsamość mieszkańców. Mogą to być imprezy plenerowe, wydawnictwa, inscenizacje, wystawy,  przedsięwzięcia rozrywkowe, koncerty, spektakle teatralne i inne formy wyrazu. Pula środków w konkursie wynosi 200 tys. zł., a wydarzenia mogą odbywać się przez cały rok. Zwycięskie projekty mogą liczyć na dofinansowanie w kwotach 2,5, 5, 10, 20 i 30 tysięcy złotych.  Na wnioski czekamy do 25 października do godz. 10.
Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Konkurs na projekt oficjalnego rocznicowego logotypu  
Ogłosiliśmy też konkurs na logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych.Znajdzie się m.in. na jednym z najwyższych budynków nieopodal Brdy, który obecnie przebudowywany jest na hotel. Swój głos można oddać w elektronicznej ankiecie, która znajduje się TUTAJ. Do konkursu zgłoszone zostały 64 prace konkursowe z całej Polski. Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich 8 projektów, które zostają poddane ocenie mieszkańców w głosowaniu internetowym. Pięć prac, które w głosowaniu uzyska największą ilość głosów trafi na posiedzenie komisji konkursowej. Spośród nich komisja do 5 listopada 2019 r. wybierze zwycięski projekt.