logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przynieś zdjęcie i podziel się historią
Zapraszamy do udziału w akcji „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii”. Chcemy zebrać chwile zatrzymane w kadrze i pokazać, jak wyglądało nasze miasto 20, 50 i 100 lat temu. Poszukujemy zwłaszcza starych zdjęć z życia miasta, a także jego mieszkańców. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania Bydgoskiego Roku Wolności.


W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy, zapraszamy do udziału w akcji "Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii".  Czekamy na historyczne zdjęcia od mieszkańców, pokazujące życie w latach 1900-2000. Zebrane zdjęcia będą ważnym elementem wspólnego świętowania i utrwalania pamięci o historii Bydgoszczy. Akcja zbierania starych fotografii została zorganizowana w ramach obchodów Bydgoskiego Roku Wolności.

Zbiórkę archiwalnych zdjęć będziemy prowadzić do 1 października 2019 roku. Każdy uczestnik otrzyma miejski upominek. Czekamy zarówno na fotografie przesłane w formie elektronicznej, jak i papierowej. Fotografie przekazane w tradycyjnej formie zostaną zwrócone po zakończeniu akcji.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przejrzenia swoich domowych archiwów i albumów w poszukiwaniu pamiątek związanych z historią miasta.  Zależy nam także na tym, by poznać historie związane ze zdjęciami. Szczegóły znajdują się w Regulaminie.

Zgłoszenia w formie elektronicznej prosimy o przesłanie na adres: fotografie@um.bydgoszcz.pl

 Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe