logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zmiany na ulicy Gdańskiej nie tylko w Śródmieściu
Trwają prace przy kilku kamienicach wzdłuż ulicy Gdańskiej. Ostatnio zakończył się remont elewacji budynku z nr 156 przy skrzyżowaniu z ulicą Leśną. Wcześniej wypiękniały budynki użyteczności publicznej.


Stuletnia trzykondygnacyjna kamienica powstała na planie prostokąta. Przylegają do niej również zabudowania niższych oficyn. W części parterowej znajdują się lokale usługowe. Elewację frontową budynku na osiedlu Leśnym zdobią naczółki okienne, płyciny pod pasem okien pierwszego piętra i gzymsy. W centralnej części budynku umieszczono wejście do budynku. W narożnej ściętej części umieszczono wejście do sklepu. Po remoncie elewacja jest utrzymana w beżowo-oliwkowej kolorystyce.

Zmieniają się również fasady kilku innych kamienic wzdłuż reprezentacyjnej ulicy. Między innymi latem zakończy  się remont cennej kamienicy z nr 113. Więcej informacji o tym ciekawym budynku znajduje się w tekście „Kamienica projektu mistrza J. Święcickiego pięknieje

Przy Gdańskiej 33 trwa natomiast rekonstrukcja dachu. Podobne prace zamierza zlecić  wspólnota mieszkaniowa z kamienicy z nr 93.  W kamienicy z nr 28 planowana jest natomiast rekonstrukcja stolarki okiennej. Te prace wspierane są z Bydgoskiego Programu Ochrony Zabytków.

Szereg zmian udało się już wprowadzić na ul. Gdańską.  Odrestaurowane zostały cenne budynki użyteczności publicznej. Rewitalizację wspierają również  miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, interwencje plastyka, nakazy remontów,  zmiany w organizacji ruchu oraz remonty infrastruktury. Przy prezydencie działa też  Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Więcej informacji o ostatnich zmianach na ul. Gdańskiej znajduje się TUTAJ.