
Budynek powstał około 1900 roku. Pełni funkcję mieszkalno-usługową. Elewację frontową w górnych partiach budynku zdobią m.in. gzymsy, naczółki okienne i pilastry. Kamienica zamyka perspektywę nowego ciągu komunikacyjnego z mostem Władysława Jagiełły. Jej remont znacząco wpłynie na estetykę ul. Dworcowej.
Wcześniej na odcinku ul. Dworcowej, pomiędzy ul. Matejki i H. Sienkiewicza, odnowione zostały m.in. elewacje stojących naprzeciwko zabudowań z nr 61, zarówna frontowa jak i od strony podwórza. Udany remont przeszły fasady kamienic z numerami 54, 57, 62 i 66.
Kontynuowane są prace przy wznoszeniu nowej zabudowy na pustej parceli z nr 58. Na działce wykorzystywanej do niedawna przede wszystkim jako plac postojowy powstaje budynek o zróżnicowanej wysokości (dochodzącej do 6-pięter). Projekt zakłada współczesną formę, nawiązującą od strony frontowej gabarytami i stylistyką do kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Dzięki temu w harmonijny sposób uzupełniona zostanie pierzejową zabudowa ulicy. Inwestor – firma Murapol SA zaprojektował w budynku 122 nowoczesne mieszkania oraz garaż podziemny.
Estetyczna Bydgoszcz
W ostatnich latach, w celu rewitalizacji Śródmieścia, aktywne działania prowadzi również miasto. Są to nie tylko dotacje konserwatorskie, ale także nakazy remontów, zwolnienia z opłat za zajęcia pasa drogowego pod kawiarnie, konkursy, przebudowy ulic, chodników i mostów. Przy prezydencie działa też Rada ds. Estetyki, która opiniuje kluczowe projekty i proponuje szereg rozwiązań. Działania i skuteczne interwencje podejmuje również plastyk miasta. Rewitalizację wspierają nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.