logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Weekend 26-28 maja. Aktywnie i muzycznie
Spędzimy najbliższy weekend eko-aktywnie, a przy okazji pobijmy rekord Guinnessa. Sporo się będzie działo w Bydgoszczy.


Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie

26 maja (piątek, godz. 17) / pl. Krzysztofa Pendereckiego

Filharmonia Pomorska zaprasza leżakowanie w Wiolinowie, czy czyli Dzielnicy Muzycznej. Z okazji obchodzonego roku Andrzeja Szwalbego czeka nas kolejny koncert na świeżym powietrzu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ. 

Rowerem do Fordonu

26 maja (piątek, godz. 18) / Stary Rynek

Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza na wspólny przejazd do Fordonu. Więcej TUTAJ.

Dla Ciebie mamo

26 maja (piątek, godz. 18) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Z okazji Dnia Matki zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska". Bilety TUTAJ.

Zróbmy świece sojowe 

26 maja (piątek, godz. 18.30), Muzeum Mydła i Historii Brudu, ul. Długa 13/17

Z okazji Dnia Mamy Muzeum Mydła i Historii Brudu dzieci wspólnie z mamami na warsztaty podczas których poznają tajniki własnoręcznego tworzenia świec sojowych. Więcej TUTAJ.

Zabierz Mamę do kina

26 maja (piątek, godz. 20) / boisko baseballowe, ul. Krokusowa

Z okazji Dnia Mamy zapraszamy dzieci wspólnie z mamami i całymi rodznami na występ dzieci z The Voice Kids 6 oraz pokaz filmu "Sing". Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej TUTAJ.

Zwiedzanie Filharmonii Pomorskiej

27 maja (sobota, godz. 9.45) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Projekt Zabytek zaprasza na kolejny spacer. Tym razem przed nami zwiedzanie Filharomonii Pomorskiej i dzielnicy muzycznej. Więcej TUTAJ. O godz. 17.30) zapraszamy na zwiedzanie Starego Rynku (zbiórka na pl. Teatralnym). 

Majowy Kiermasz Ogrodniczy

27-28 maja (sobota, niedziela godz. 10) /przy lodowisku Torbyd, ul. Toruńska 59

Miłośników zieleni zapraszamy na kiermasz ogrodniczy. Zakupić będzie można m.in. drzewka i krzewy owocowe, drzewka i krzewy ozdobne, formy pienne, skalniaki, rośliny rabatowe, rozsady, cebule kwiatowe, byliny, trawy ozdobne, zioła, krzewy i rośliny jagodowe, rośliny iglaste i liściaste, róże, hortensje, magnolie, rośliny egzotyczne i rzadko spotykane oraz wiele innych. Wstęp wolny. 

Muzopolis i Happy Jazz

27 maja (sobota, godz. 10) / Pałac w Ostromecku

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert poświęcony muzyce jazzowej z Nowego Orleanu. Publiczności zaproponujemy wspólne improwizacje wokół pełnych radości i wirtuozerii tematów ze szlagierów muzyki jazzowej początków lat 20. i 30. Więcej TUTAJ.

Bydgoskie osiedla bez tajemnic

27 maja (sobota, godz. 12) / pętla tramwajowa Bielawy

Projekt „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC” to cykl wycieczek po bydgoskich osiedlach mieszkaniowych. Tym razem zapraszamy do wycieczki po Bielawach. W niedzielę natomiast zapraszamy na spacer po Flisach. Zbiórka o godz. 12 przy śluzie (ul. Bronikowskiego). Wstęp wolny. 

Piknik rodzinny

27 maja (sobota, godz. 12) / Yacht Klub Polski, Brdyujście

Całe rodziny zapraszamy na Piknik Sąsiedzki. Na terenie Yacht Klubu Polskiego na Brdyujściu będzie można popływać łodziami, rowerami wodnymi, żaglówkami. Sporo atrakcji przewidziano dla najmłodszych. Co jeszcze nas czeka? Oczywiście wspólne grilowanie, poczęstunek i koncert niespodzianka. Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej TUTAJ.

Poznaj Stare Miasto 

27 maja (sobota, godz. 12.30) / BCI, ul. Batorego 2

Zapraszamy w sobotę i niedzielę na spacer z przewodnikiem. W sobotę po Starym Mieście, a w niedzielę dookoła Śródmieścia. Więcej TUTAJ.

Trzy świnki i przyjaciele

27-28 maja (sobota, niedziela, godz. 16) / Teatr Kameralny, ul. Grodzka 12-14

„Trzy świnki i przyjaciele” to spektakl pełen humoru, dynamicznych dialogów i wyjątkowych bohaterów. Na scenie oprócz Jagody, Adasia i Heleny – czyli rodzeństwa świnek – oraz wilka zobaczymy między innymi wróżkę, misia i krasnoludka. Będzie magia, śmiech, a nawet… rapujący guziec. Bilety TUTAJ.

Chopin - inspiracje

27 maja (sobota, godz. 16) / Pałac w Ostromecku

Zapraszamy na wysłuchanie muzyki i opowieści o tym, czy inspirował się Fryderyk Chopin w swojej twórczości. Więcej TUTAJ.

Czas na Drums Fusion 2023

27-29 maja (piątek, sobota, niedziela) / MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14

Rozpoczyna się Festiwal Drums Fusion 2023. W sobotę o 18 wystąpią polscy raperzy: Natalia Grosiak, Bisz, Fisz, Łona, Radek Łukasiewicz oraz gość specjalny Renata Przemyk. O 21 rozpocznie się koncert Fun Lovin'Crimminals. Więcej TUTAJ.

Srebrny glob

27 maja (sobota, godz. 19) / pawilon przy ul. Gdańskiej 47

Teatr Polski zaprasza na spektakl "Srebrny glob". Jerzy Żuławski w swojej młodopolskiej fantazji z 1902 roku opowiada o wyprawie pięciu śmiałków, umieszczonych w pocisku-kapsule kosmicznej, na księżyc. Więcej TUTAJ.

Gzuby na spacerze

28 maja (niedziela, godz. 11) / spichrze przy ul. Grodzkiej

Zapraszamy na kolejny rodzinny spacer: "Czy domy rosną jak drzewa? - Kto budował Bydgoszcz". Więcej TUTAJ.

FryMARK bydgoski

28 maja (niedziela, godz. 10) / BCF, ul. Gdańska 8

Po raz kolejny w centrum Bydgoszczy odbędzie się jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Wstęp wolny.

Tajemnice Zalewu Smukalskiego

28 maja (niedziela, godz. 11) / przystań UKS, ul. Smukalska 177

Zapraszamy serdecznie na piknik historyczny do przystani UKS przy Smukalskiej 177. Wyruszymy w podróż do przeszłości Smukały i Opławca. Smoczą łodzią, wraz z przewodnikiem odkryjemy tajemnice Zalewu Smukalskiego a Michał Jankowski - autor książki "Mała kolejka" zabierze nas w podróż kolejką wąskotorową po Smukale i Opławcu. Wydarzenie realizowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej TUTAJ.

Eko-Aktywnie w Parku Nad Starym Kanałem

28 maja (niedziela, godz. 11) / V Śluza na Starym Kanale Bydgoskim. ul. Czarna Droga 4

Przed nami prawdziwa gratka dla miłośników rowerowych wyzwań i ekologicznych przygód. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośników aktywności na świeżym powietrzu zapraszamy do stoiska Rowerowej Stolicy Polski. Do zabawy w rodzinnej grze terenowej zaprosi Czysta Bydgoszcz. Więcej TUTAJ.

Pobij z nami rekord Guinnessa

28 maja (niedziela, godz. 16) / Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59

Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! I to rekord nie byle jaki, bo Rekord Guinnessa w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Zapraszamy wszystkich chętnych do Hali Immobile Łuczniczka - wybijcie z nami rytm do piosenki Hakuna Matata z filmu „Król lew”. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Drums Fusion 2023 - Jasmin Levy

28 maja (niedziela, godz. 19) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Koncert będzie jednym z głównych wydarzeń zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Yasmin Levy usłyszymy w sekcji RYTMY ŚWIATA, która przybliża muzyczną różnorodność kontynentów. Będzie tu naprawdę wielobarwnie i inspirująco. Więcej TUTAJ.