logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pobijmy wspólnie rekord Guinnessa!
Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! I to rekord nie byle jaki, bo Rekord Guinnessa w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Zapraszamy wszystkich chętnych do Hali Immobile Łuczniczka - wybijcie z nami rytm do piosenki Hakuna Matata z filmu „Król lew”. Wstęp jest wolny.


Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich, najlepiej całymi rodzinami. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej na email rekord@mck-bydgoszcz.pl, mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego -  kompletu pałek perkusyjnych z logo festiwalu, który będzie można wypróbować podczas bicia rekordu.

Do wybijania rytmu potrzebne będą instrumenty – te można albo samodzielnie zrobić w domu (z pomocą filmu instruktażowego – w linku), albo przyjść o godz. 13.30 do Hali Immobile Łuczniczka i skorzystać z pomocy i materiałów przygotowanych przez organizatorów. Warto wziąć ze sobą tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Wszyscy, którzy będą bić z nami rekord, zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:

  • I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane),
  • II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader),
  • III GRUPA: Sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane),
  • IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Filmy z instrukcjami, jak wybijać rytm w danej sekcji, znajdziesz na kanale Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na YouTube.

Zapisy przyjmuje Miejskie Centrum Kultury do 25 maja do godz. 12.00 na adres: rekord@mck-bydgoszcz.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika (osoby do 14 roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów).

fot. Dariusz Gackowski/MCK

Bicie rekordu Guinnessa uświetni koncert naszej niezwykle oryginalnej Orkiestry na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra), zespołu, który podbił już serca widzów programu Mam Talent. Zagrają z zaproszonymi gośćmi i razem z nami poczekają do ogłoszenia wyniku przez sędziów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem rekordu.

PROGRAM:

28 maja 2023, Hala Immobile Łuczniczka

  • 13.30 -15.00 – otwarte warsztaty na Hali
  • 15.00 – 16.00 – wpuszczanie na płytę Łuczniczki uczestników bicia rekordu/wspólne ćwiczenie przed ostatecznym graniem/Koncert Akademii Muzycznej pod kierownictwem prof. Jurczyka/koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej
  • 16.00 – próba bicia rekordu Guinnessa
  • 16.30 – koncert Big Bike Orchestra ze specjalnymi gośćmi

 28 maja 2023, godz. 16.00, Hala Immobile Łuczniczka, Bydgoszcz, wstęp wolny. Więcej o festiwalu TUTAJ.