
Inwestycja w Fordonie to jedno z największych zadań realizowanych w ramach naszego programu „ekoszkół”. Stawiamy w nich na przebudowę miejskich obiektów oraz edukację ekologiczną. Wykorzystamy na ten cel między innymi środki Krajowego Planu Odbudowy. Zadnie w Fordonie pochłonie blisko 20 mln zł.
Za prace odpowiada spółka WTM, z którą z początkiem maja podpisana została umowa. Z ostatnich dniach rozpoczęły się prace budowlane przy wielokondygnacyjnym obiekcie. Ich celem jest docieplenie i przebudowa budynku i infrastruktury technicznej. Prace zakładają też dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych oraz lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W zakres robót wchodzą między innymi:
- ocieplenie dachu, stropodachów, ścian zewnętrznych i fundamentowych,
- wykonanie nowego pokrycia dachowego z niezbędnymi obróbkami,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
- wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wodnej i kanalizacyjnej, elektrycznej
- wykonanie instalacji teletechnicznych (m.in. monitoringu, kontroli dostępu, sygnalizacji pożaru),
- system OZE (m.in. wykonanie instalacji fotowoltaicznej),
- roboty związane z dostosowaniem budynków i jego instalacji do aktualnych przepisów do sanitarno – higienicznych i ppoż.,
- przystosowanie toalet dla osób z niepełnosprawnościami,
- wykonanie nowej pochylni dla osób niepełnosprawnych,
- remonty i modernizacje wybranych pomieszczeń/pracowni (gładzie, malowanie, układanie glazury, nowe ściany działowe).
Termomodernizacja jest realizowana na częściowo czynnym obiekcie. W wydzielonej części szkoły uczą się uczniowie XV LO, natomiast uczniowie SP 44 MS korzystają m.in. z części budynku przy ul. Gawędy. Z zakresu robót wyłączony jest segment szkoły z basenem.