logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przygotowania do Rowerowej Stolicy Polski
Już niebawem wystartuje szósta edycja ogólnopolskiej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W niedzielę (19.05) w Myślęcinku będziemy Was namawiać do dołączenia do zabawy oraz kręcenia kilometrów przez cały czerwiec dla Metropolii Bydgoszcz.


Trwa jeszcze trening do Rowerowej Stolicy Polski, ale już 1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o puchar RSP. W najbliższą niedzielę (19.05) przy miasteczku ruchu drogowego na ul. Hippicznej w Myślęcinku w godzinach 13 – 18. będziemy czekać na bydgoszczanki i bydgoszczan z naszym mobilnym stoiskiem Rowerowej Stolicy.

Odznaki z nagrodami dla aktywnych rowerzystów

Na niedzielne spotkanie przygotowane zostały specjalne odznaki w aplikacji Aktywne Miasta.
Każdy, kto w niedzielę 19 maja pokona dystans 6 km zdobędzie wirtualną odznakę. Na wszystkich zdobywców odznak, będą czekać upominki.
Natomiast za pokonanie 25 km w godz. 13.00 - 17.00 będzie można wygrać koszulkę rowerową z poprzednich edycji Rowerowej Stolicy Polski (do wyczerpania rozmiarów)
Na upominki mogą liczyć wszyscy, którzy w niedzielę pobiorą aplikację Aktywne Miasta i dołączą na RSP.

Serwis rowerowy i znakowanie jednośladów

Przy okazji spotkania z Aktywnymi Miastami będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu roweru w mobilnym serwisie rowerowym. Z kolei, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zaprasza do punktu znakowania rowerów w godzinach 15.00 - 17.00. Aby zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą, należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru (zawierający nazwę i numery jednośladu) i ewentualnie, w przypadku jego braku, kartę gwarancyjną.

Atrakcje dla dzieci

Dla młodych rowerzystów przygotowaliśmy gry i zabawy sportowo – sprawnościowe, quizy rowerowe z nagrodami, animacje i inne atrakcje. Oczywiście dla wszystkich przewidziano drobny upominek.
Dla facebookowiczów przygotowaliśmy specjalny konkurs (więcej TUTAJ).
Więcej o akcji na www.aktywna.bydgoszcz.pl