logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Gdzie powstaną parkingi dla rowerzystów?
Do piątku (13 października) czekamy jeszcze na opinie bydgoszczan, gdzie warto zorganizować rowerowe parkingi. W sumie chcemy zamontować pół tysiąca stojaków dedykowanych rowerzystom.


W parze z budową nowych tras rowerowych oraz rozwojem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego coraz więcej bydgoszczan przekonuje się, że warto korzystać z tego środka transportu. Do największej liczby podróży na dwóch kółkach nadal najchętniej wykorzystywany jest własny rower. Dlatego chcemy wzmacniać ten pozytywny trend. Dodatkowe parkingi ułatwią poruszanie się po mieście i zachęcą kolejnych bydgoszczan do wyboru tego środka transportu. Stojaki na rowery będą ustawiane na terenach należących do miasta. Warunkiem jest też lokalizacja nie pogarszająca bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej. Ankietę niezbędną do wyrażenia swojej opinii można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl

Na opinie czekamy do 13 października. Do tej pory ankiety wypełniło 142 mieszkańców, którzy wskazali lokalizację dla 569 stojaków. (W jednej lokalizacji można zaproponować maksymalnie do 5 stojaków)
Link do ankiety
https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/312527