logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz wśród miejsc, które trzeba zobaczyć w 2021 roku!
Magazyn podróżniczy Travelist opublikował ranking 10 miejsc w Polsce, które trzeba odwiedzić w 2021 roku. Wśród propozycji nie zabrakło Bydgoszczy, która przez turystów nazywana jest polskim Amsterdamem.


Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się w zestawieniu miejsc, które są warte odwiedzenia przez turystów. W rankingu znajdziemy 10 propozycji najmodniejszych kierunków turystycznych na ten rok.

Bydgoszcz w zeszłym roku znalazła się w prestiżowym gronie 10 najmodniejszych miejsc do odwiedzenia w Europie. Konkurs European Best Destinations organizowany jest od 2009 roku w celu promocji turystyki i kultury w Europie. Jak widać, jego wyniki odbiły się głośnym echem w branży turystycznej. W rankingu "TOP 10 na 2021 – to trzeba zobaczyć" podkreśla się, że Bydgoszcz uplasowała się zaraz za Paryżem i tuż przed Rzymem.

Jak zachęcają do odwiedzin miasta nad Brdą twórcy rankingu? Porównują go do holenderskiego Amsterdamu. – Niemal wszystko, co w mieście najciekawsze, wiąże się z rzekami, wyspami i kanałami. W trakcie wizyty w mieście w 2021 roku koniecznie trzeba przespacerować się bulwarami nad Brdą, pstryknąć sobie fotkę na tle zabytkowych spichlerzy z muru pruskiego, zajrzeć na Wyspę Młyńską i do „Bydgoskiej Wenecji” oraz rzucić okiem na pochodzący z XVIII w. Kanał Bydgoski – najstarszy czynny śródlądowy kanał w Polsce. Do obowiązkowych punktów w programie zwiedzania należy gotycka katedra św. Marcina i Mikołaja z XV w., kościół pobernardyński NMP Królowej Pokoju, kościół klarysek oraz Stary Rynek – czytamy w rankingu.

Zestawienie 10 miejsc na 2021 rok, które trzeba zobaczyć znajduje się TUTAJ.