logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Biała flota kończy sezon
Do końca tygodnia będzie można skorzystać z tramwajów wodnych. W ostatni w tym sezonie rejs „Słoneczniki” wypłyną 10 września.


Bydgoska biała flota rozpoczęła sezon z końcem kwietnia. Co roku z tej formy podróżowania i podziwiania uroków miasta od strony rzeki  korzysta około 30 tysięcy osób. „Słoneczniki” napędzone  energią słoneczną będą pływać jeszcze do niedzieli (10 września). Statki obsługują  trasy: Słoneczną (do Tesco) oraz Staromiejską (do Astorii). Bilety na obu trasach kosztują 5 zł, a bilety ulgowe 2,5 zł. Słoneczniki na pokład jednorazowo zabierają 28 pasażerów. Z rozkładem rejsów można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Warto wiedzieć
Pierwszy rejs zorganizowano jesienią 2004 roku. Pomysł został zrealizowany ze wspólnej inicjatywy Urzędu Miasta, Żeglugi Bydgoskiej i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Na odcinku Rybi Rynek - WSG statek jest podnoszony w górę o 3,5 m na śluzie Miejskiej, co trwa około kilkunastu minut. „Słoneczniki” rozwijają prędkość do 12 km/h. Zabierają na pokład 28 pasażerów. Są napędzane bateriami słonecznymi. Jednostki mają długość 13,5 metra i szerokość 3 metrów.