logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zarezerwuj czerwcowy weekend. Świętujemy w Starym Fordonie!
Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu rozpoczęło przygotowania do IV edycji Święta Starego Fordonu. Już dziś organizatorzy zapraszają bydgoszczan w weekend 9-10 czerwca. Na gości czekać będzie na szereg atrakcji. Organizatorzy zachęcają również wystawców do wzięcia udziału corocznym jarmarku.


Święto Starego Fordonu, chociaż jest jedną z najmłodszych bydgoskich imprez, od pierwszej edycji gromadzi tysiące bydgoszczan i turystów. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie. Święto odbędzie się w dniach 9-10 czerwca. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Red Lip, a w niedzielę wystąpi znany  kabaret Formacja Chatelet.  Zaplanowano również dwie duże inscenizacje historyczne, które budzą największe zainteresowanie. Tym razem odtwarzane będą średniowieczne bitwy. Ponadto będzie również inscenizacja procesu czarownic.

Wzorem ubiegłych lat zorganizowany zostanie duży jarmark. Wystawcy już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w Jarmarku Starofordońskim. Więcej informacji sprzedawcy uzyskają pod numerem telefonu 602 592 123 .

Warto wiedzieć

Podczas III Bydgoskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych  Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu odebrało wyróżnienie przyznane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego za najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2017 „Przechodzący przez rzekę”. Wyróżnienie dotyczyło organizowanego przez stowarzyszenie Święta Starego Fordonu, oraz za proobywatelską postawę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku stowarzyszenie pozyskało 30 tysięcy złotych miejskiego dofinansowania w konkursie wniosków promocyjnych „Bydgoszcz. Dzieje się”. Pomoże to w organizacji wydarzenia.