logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Muzeum Mydła walczy o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego w kraju
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy zostało laureatem w regionalnym konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Tym samym obiekt zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego i powalczy o tytuł najciekawszej atrakcji w Polsce.


Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy obok obszaru turystycznego Pałuki oraz Zajazdu Fojutowo w Borach Tucholskich zostało laureatem w etapie regionalnym konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny”.
Jest to zarazem nominacja do etapu ogólnopolskiego, gdzie bydgoskie muzeum walczyć będzie o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który otrzymują wyjątkowe atrakcje turystyczne na terenie Polski.

Ogłoszenie wyników i wręczenie certyfikatów nastąpi podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, które odbędą się w lutym 2018 roku w Poznaniu

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, ich popularyzacja, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Warto wiedzieć:
Muzeum Mydła i Historii Brudu powstało w 2012 roku i jest jedynym tego typu obiektem na świecie. Można w nim poznać historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. We wnętrzach zaaranżowano m.in. XIX-wieczny pokój kąpielowy i średniowieczną łaźnię. Wśród zbiorów znajduje się pierwszą przenośna ubikacja, pierwowzór prysznica, żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki do szorowania ciała wykonane z końskiego włosia, pralki, maglownice i suszarki.  Jest także bogata kolekcja mydeł, a wszystkie eksponaty w muzeum można dotykać.

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 18.00. Przed planowaną wizytą warto zajrzeć na stronę www.muzeummydla.pl i sprawdzić rezerwacje na wybrany termin. Muzeum mieści się w kamienicy przy ul. Długiej 13, www.muzeummydla.pl

Cennik:
bilet normalny/ ulgowy-14 zł(dzieci do lat 3 bezpłatnie)
bilet grupowy (od 10 osób) - 13 zł/ osoba
bilet rodzinny (4-5 osób)  – 45 zł*
bilet w języku angielskim - 15 zł/osoba