logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz jest polska – konkurs promocyjny rozstrzygnięty
Poznaliśmy projekty dedykowane obchodom setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Wybraliśmy 20 przedsięwzięć, które uatrakcyjnią świętowanie tego ważnego jubileuszu i je wypromują. Na ten cel przeznaczymy 200 tys. zł.


Ogłaszając konkurs na wydarzenia promujące obchody setnej rocznicy Bydgoskiej Niepodległości, czekaliśmy na projekty, które nie tylko uatrakcyjnią jubileusz, ale też wpłyną na pozytywny wizerunek Bydgoszczy i będą kształtować lokalną tożsamość mieszkańców. 

Do konkursu zgłoszono 58 projektów. Ich tematyka była bardzo zróżnicowana – od działań edukacyjnych w szkołach, poprzez prezentacje artystyczne, zawody sportowe, do imponujących koncertów i działań rekonstrukcyjnych. Komisja wybrała 20 zwycięskich projektów. Na ten cel miasto przeznaczy 200 tys. zł. 

Wśród wybranych projektów znalazły się m. in. „Bydgoszcz – 100 lat na taśmie filmowej” Kina Pomorzanin, „100 obrazów na stulcie” organizowane przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, bicie monety jubileuszowej, „Poznaj bydgoskie marki Starówki po 1920 r.”, „Bydgoskie szlaku ku Niepodległości” czy słuchowisko Teatru Polskiego Radia. 

Zwycięskie projekty TUTAJ.