logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie osiedla bez filtrów
„Bydgoskie osiedla bez filtrów” to projekt bydgoszczanina Piotra Weckwertha, który na swoim blogu publikuje informacje dotyczące miejskich osiedli – bez upiększaczy, pokazuje je takimi, jakimi naprawdę są. Cykl powstaje dzięki finansowemu wsparciu Miasta Bydgoszczy, w ramach konkursu promocyjnego „Bydgoszcz. Dzieje się”.


Czy wiecie, które osiedle oferuje najlepszy komfort życia? Na którym z osiedli jest więcej magazynów niż domów mieszkalnych? Słyszeliście o „osiedlu awaryjnym”, które skrywa niejedną tajemnicę?

Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu w wramach cyklu „Bydgoskie osiedla bez filtrów”. Tym razem wybierzemy się na osiedle Piaski! O tej części miasta poczytacie TUTAJ. Kolejne „osiedlowe” artykuły pojawią się na blogu w najbliższych tygodniach.

Autorem artykułów jest Piotr Weckwerth  - bydgoszczanin z trzeciego pokolenia, miłośnik turystyki alternatywnej i miejskiej. Niegdyś entuzjasta i czynny propagator turystyki kwalifikowanej. Obecnie związany zawodowo z firmami pozyskującymi fundusze unijne, jednak swoją karierę rozpoczynał w Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „ByLOT”. W  niej przyłożył rękę do organizacji kilkudziesięciu wydarzeń z pogranicza turystyki i kultury, odbywających się w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy. Wątki turystyczne (poza blogiem), kontynuuje we wspomnianym wyżej „ByLOT”, gdzie zasiada w zarządzie, a także okazjonalnie pełniąc funkcję pilota turystycznego oraz instruktora turystyki kwalifikowanej o specjalizacji turystyka kajakowa. 

 

fot. Weckwerth: Turystyka bez filtrów