logo miasta - trzy kolorowe spichrze
  1. Marek Andraszewski - "Klarnet i śpiew";
  2. Wojciech Banach - Wydanie książki poetyckiej "Strzępy i Pąki";
  3. Wojciech Banach - Wojciech Wydanie książki poetyckiej "Plac Piastowski i inne wiersze";
  4. Ryszard Betyn - wydanie książki "Moja droga do wolności. Dla Niepodległej.";
  5. Krzysztof  Błaszczak - Koncert zespołu Dubska na "Karneval der Kulturen 2018" w Berlinie;
  6. Agnieszka Borowicz – Kempińska - Wystawa indywidualna Mileny Brudkowskiej "Geometria " Artystki Młodego Pokolenia z Lublina;
  7. Mateusz Buława - Realizacja filmu dokumentalnego pt. "Jeszcze porozmawiamy";
  8. Michał Cander - "Michał Cander - wystawa malarstwa z okazji XXX - lecia pracy artystycznej";
  9. Katarzyna  Chmara – Collins - Lyon Improv Festival oraz trzecia edycja Festiwalu Improwizacji Mount Olymprov w Atenach;
  10. Gizela Chmielewska - "Gniazdo Zastępcze" monografia kresowej Bydgoszczy 1920-1939;
  11. Martyna Chojnacka - Premiera kompozycji multimedialnej z zespołem Kondensator Przepływu w ramach krakowskiego festiwalu multimedialnego "Patchlab";
  12. Mariusz Cichosz - Opublikowanie książki "Instytucje kultury w Bydgoszczy na przestrzeni dziejów. Bydgoska Szkoła Dramatyczna (1945-1948). Tom I".;
  13. Stanisław Cuske - Realizacja krótkometrażowego filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem "Ostatni Rejs";
  14. Anna Cybulska - Jubileuszowy wybór wierszy i prozy "Epifanie";
  15. Maria Czaplicka - Jedlikowska - Wydruk monografii "Antroponimia Bydgoszczy jako dziedzictwo kultury regionu od XV do XVIII wieku cz. I Imiona". Projekt realizowany w ramach dokumentacji "Dziedzictwa narodowego";
  16. Michał Damazyn - Bydgoszczan Portret Własny, tom 5.;
  17. Marcin Dejnowski - Wyprodukowanie i wydanie fizyczne płyty "Poza";
  18. Aleksander Dętkoś - Wydanie albumu "Aleksander Dętkoś Rzeźba - Sculpture";
  19. Ryszard Długołęcki - Przekład i wydanie "Makbeta" Willama Shakespeare'a;
  20. Michał Dobrzyński - Skomponowanie i prawykonanie utworu bydgoskiego ;kompozytora Michała Dobrzyńskiego przez Internationale Chopin-Gesellschaft w Wiedniu;
  21. Barbara Dombrowska - Pietrzykowska - Wydanie tomiku poetyckiego "Utkane z mgły nadziei";
  22. Krzysztof Drozdowski - Publikacja albumu "Z lotu ptaka Bydgoszcz na fotografii lotniczej";
  23. Krzysztof  Drozdowski - Przygotowanie i publikacja książki "Tajemnica Doliny śmierci". Droga do prawdy.;
  24. Wojciech Dyngosz - Nagranie płyty z pieśniami Zygmunta Noskowskiego;
  25. Mieczysław Franaszek - "Trzy podróże";
  26. Dariusz Gackowski - Wystawa fotograficzna "TeH2O w obiektywie D.G.";
  27. Adam Gajewski - Wydanie audycji telewizyjnej z cyklu "Archiwum "B" - "Patronowanie Miasta - Lekcja Pierwsza";
  28. Marcelina Gaworzewska - Wydanie zbioru opowiadań oraz audiobooka autorów związanych z dwumiesięcznikiem "Splot Nieskończoności";
  29. Jolanta Gawryłkiewicz - Koncerty międzypokoleniowe;
  30. Mieczysław Giedrojć - Bydgoska premiera spektaklu pt. "Traktat anielski" - wg Józefa Chełmowskiego w wyk. Mieczysława Giedrojcia i reż. Stanisława Miedziewskiego. Kaszubi w Bydgoszczy - inspiracja regionem;
  31. Henryk Głowacz - 37 Plener Malarski "Funka 2018";
  32. Krzysztof Halicki - Przygotowanie i wydanie książki jubileuszowej "Księga pamiątkowa poświęcona życiu i działalności naukowej i społecznej dr hab. Janusza Kutty";
  33. Jacek Herzberg - Wydanie solowej płyty "Jacek Herzberg - One Man Blues";
  34. Marlena Hypszer - Wystawa "Mali Wielcy Niepokonani i Nieustraszeni";
  35. Tomasz Izajasz - Wystawa "Śluzy starego Kanału Bydgoskiego";
  36. Wojciech Jachna - Wydanie płyty na trąbkę solo – EMANACJE;
  37. Alicja Jagielska - Burduk - Bydgoska Telewizornia Prawa Kultury;
  38. Alicja Jagielska Burduk - Polityka kulturalna Miasta Bydgoszczy a zagraniczne trendy współpracy z kolekcjonerami i organizacjami pozarządowymi;
  39. Jarosław Janczewski - Książka Popularno-naukowa "Kazimierz Wielki a Mennica Bydgoska";
  40. Cecylia Janeczek Matuszewska - 37 Plener Malarski "Funka 2018";
  41. Jakub  Janicki - Rezydencja artystyczna grupy Kondensator Przepływu w siedzibie Fundacji In Situ w ramach festiwalu Sanatorium Dźwięku;
  42. Jakub  Janicki - Wydawnictwo oraz premiera debiutanckiej płyty duetu "MALEDIWY";
  43. Dorota Jasieniecka - Konkurs piosenki autorskiej MELPOMENA - V edycja : "To jest to, czyli piosenki z teatru w interpretacji młodego pokolenia";
  44. Iwona Jastrzębska - Puzowska - Redakcja tekstu książki monograficznej "Architektura i urbanistyka Bydgoszczy w czasach PRL-u 1945-1989";
  45. Wiesława Barbara Jendrzejewska - Wydanie dziesiątej , Jubileuszowej , literackiej książki autorskiej, tomu poetyckiego "Rozproszenie";
  46. Łukasz Jędrzejczak - Nagranie wideoklipu do utworu promującego nowy album zespołu T`ien Lai;
  47. Kaja Józwińska - Wystawa prac lokalnych twórców komiksowych działających w ramach Asocjacji Komisku w Toruniu pt. "Komiks Kujawsko-Pomorski" oraz otwierających ją wernisaż;
  48. Jacek Judek - Publikacja Książkowa"Kazimierz Panek życie działalność i dorobek naukowy";
  49. Adam Juszkiewicz - "LONDYNek" - dzielnica skarbów;
  50. Adam Juszkiewicz - Photosacrum - wydanie i promocja autorskiej książki fotograficznej;
  51. Grzegorz Kalinowski - Wydanie tomu opowiadań pt. "Ciemne wody";
  52. Adam  Kałduński - Udział w festiwalu pianistycznym Edward Auer Summer Piano Workshop 2018;
  53. Elżbieta Kamińska - Zielińska - Jubileusz 90-lecia urodzin Jerzego Sulimy –Kamińskiego;
  54. Marcin Karnowski - Wydanie książki "Zawsze jest na krótko";
  55. Jakub Jan Kazieczko - Udział w warsztatach i konkursie pianistycznym Edward Auer Piano Workshop w Stanach Zjednoczonych;
  56. Sara Maria Kaźmierska - Mistrzostwa Świata Federacji WADF World Artistic Dance Championship 2018;
  57. Adam Kempa - Nagranie płyty projektu artystycznego "Caluskov 102";
  58. Dominika Kiss - Orska - Galeria Urząd;
  59. Krzysztof  Kloskowski - Wydanie katalogu obrazów z okazji jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej Krzysztofa Kloskowskiego.;
  60. Bożena Kluszczyńska – Słowińska - Wydanie książki poetyckiej "aż po pestkę";
  61. Janusz Kochanowski - Organizacja 37 Pleneru Malarskiego "Funka 2018";
  62. Jerzy Korecki - Książka "Klechdy Rodzinne - Przodkowie";
  63. Katarzyna Kowalczyk - Kolorowanki bydgoskie - Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego;
  64. Maria Jolanta Kowalska - Wydanie książki "Tyle odrodzeń już było" na jubileusz 25 - lecia działalności twórczej;
  65. Krzysztof Kozłowski - Żywe lekcje historii - "Nasza Niepodległa";
  66. Włodzimierz Krzemkowski - 37 Plener Malarski "Funka 2018";
  67. Piotr Kubiak - Koncert na stulecie niepodległości Polski w marcu 2018 roku;
  68. Aleksandra Kwiatkowska - Przygotowanie makiety wystawy pt. "Eros i Tanatos. Bydgoskie pionierki fotografii zawodowej 1888-1945";
  69. Aleksandra Kwiatkowska - Realizacja wystawy "Fathering";
  70. Dariusz Tomasz Lebioda - Publikacja jubileuszowego tomu wierszy "Jasny dzień" wraz z promocją poezji autora w Stanach Zjednoczonych i Chinach;
  71. Beata Lewińska - Wydanie II płyty z serii "Ocalić od zapomnienia " Recital piosenek Edith Piaf;
  72. Marta Lutrzykowska - Nagranie i wideoklip duetu smyczkowego Pinky Loops;
  73. Szymon Łukowski - Koncert zespołu Orange Trane w Mannheim;
  74. Artur Maćkowiak - Rezydencja artystyczna zakończona koncertem ANIMATION ARCHAEOLOGY: EARLY FILMS AND LIVE-MUSIC w ramach 8.StopTrik International Film Festival;
  75. Antoni Jacek Majewski - Udział w prestiżowych kursach muzycznych Blackmore International Music Academy w klasie prof. Konstantina Heidricha;
  76. Ewa Barbara Makula - Udział w uroczystościach z okazji 100 -lecia Niepodległości Polski - koncerty w Warnie;
  77. Barbara Marcinkowska - Nagranie płyty dla Pałacu w Ostromecku z utworami klasycznymi na wiolonczele - Barbara Marcinkowska i fortepian Jean-Bernard Marie dzieła kompozytorów: Schubert, Chopin, Czajkowski, Ravel…;
  78. Tadeusz Meszko - Wydanie audiobooka "Śmieciowi ludzie";
  79. Danuta Milewska - PIEGI / wystawa;
  80. Anna Nakielska – Kowalska - Od wolności do awangardy V Festiwal Literatury Przeczytani - ciąg dalszy;
  81. Krzysztof Nowicki - "Sen Leocadii" - cykl pokazów filmowych;
  82. Hanna Okońska Ratajczak - Nagranie płyty CD "Kołysanki";
  83. Katarzyna Olszewska - Udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym "La Noche en Madrid 2018" w Hiszpanii;
  84. Michał Orzechowski - Barokowa Bydgoszcz;
  85. Anna Osińska - "Z cyklu nauczyciel-uczeń: 100-lecie odzyskania niepodległości - czy pamiętamy? warsztaty plastyczne konkurs";
  86. Krzysztof Osiński - "Bydgoskie puzzle. Szkice z dziejów miasta nad Brdą" - opracowanie, przygotowanie do wydania i dofinansowanie wydania bogato ilustrowanej książki opisującej wybrane aspekty historii Bydgoszczy;
  87. Tadeusz Oszubski - Wydanie książki "Miasto", zbioru opowiadań osadzonych w realiach Bydgoszczy;
  88. Piotr Pawlaczyk - Upamiętnienie 135 rocznicy powstania Towarzystwa Śpiewu HALKA Chór Męski w Bydgoszczy poprzez wydanie okolicznościowej kartki pocztowej wraz z serią znaczków związanych z tym wydarzeniem;
  89. Tomasz Pawlicki - Nagranie i wydanie płyty CD - Tomasz Pawlicki - "Trial version";
  90. Andrzej Piechocki - Opublikowanie książki "Obywatel Jan P.";
  91. Grzegorz Pleszyński - Projekt "Granie do obrazów";
  92. Grzegorz Pleszyński - Przygotowanie i opracowanie materiałów dokumentujących wydarzenie ROCK and ROLLOWA HISTORIA PRZEMYSŁU I SZTUKI;
  93. Renata Prugar - Promocja miasta Bydgoszczy na arenie międzynarodowej, szerzenie kultury polskiej wśród młodzieży w Europie podczas Międzynarodowego Festiwalu Talentów TOP ART ESTIVAL "COSTA MUSICA" w Costa Brava Hiszpania 2018;
  94. Marek Przywarty - Nagranie i wydanie płyty z muzyką klawesynową oraz kameralną muzyką przez zespół muzyki dawnej Inegalite;
  95. Emilian Rosiak - Udział w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. L.van Beethovena w Hradec, European Music Institute Vienna - Cello Masterclasses, Music Festival & Master Class – Piła;
  96. Emilian Rosiak, Antoni Majewski - Koncert "Młode Talenty - Bydgoski Duet Wiolonczelowy" w Bibliotece Polskiej w Paryżu;
  97. Daniel Rudowski - Pianistyczne kursy mistrzowskie w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych;
  98. Alina Rzepecka - Wydanie tomiku poetyckiego "Punkty styczności";
  99. Marcin Sauter - Autorskie wydawnictwo video;
  100. Piotr Schutta - Akcja "Bydgoszcz czuje rytm" - warsztaty bębniarskie wg autorskiego programu Piotra Schutty "Poczuj swój rytm";
  101. Bartłomiej Siwiec - Wydanie powieści "16 schodów. Rozdarcie";
  102. Bartłomiej Siwiec - Wydanie antologii poezji w związku z 100 - Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości;
  103. Rafał Skiba - Stworzenie oraz wydanie krótkogrającej płyty muzycznej pt. "Torus";
  104. Helena Skonieczka - Wydanie audiobooka i dodruk książki "Wiersze z żywego drzewa";
  105. Agnieszka Sowa - Udział Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w VII Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym;
  106. Bożena Sowińska Wydanie książki "Kulturotwórcza rola książki i biblioteki";
  107. Mariusz Robert  Stopel Wydanie książki poetyckiej "NAWIAS";
  108. Dominika Szczypka - Udział w festiwalu ProQuartet w Paryżu;
  109. Marcin Szpak - "Entropia" projekt fotograficzny;
  110. Marcin Szpak - Wyjazd do Londynu na finisaż wystawy finalistów Sony World Photography połączony z promocją (spotkania autorskie) - miejsce Somerset House Londyn;
  111. Sławomir Szudrowicz - Nagranie debiutanckiej płyty zespołu w składzie: Sławomir Szudrowicz/ Daga Gregorowicz/Jacek Cichocki;
  112. Mateusz Szwankowski - Opracowanie suity wokalno-instrumentalnej "Łemkowie" - dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska;
  113. Michał Szymanowski - Udział w Edward Auer Piano Workshop w Stanach Zjednoczonych oraz Paloma O`Shea Santander International Piano Competition w Hiszpanii;
  114. Marek Szypulski - Wydanie tomu poetyckiego "DWA" zawierającego dwa zbiory, "Krawiec" i "Prace Ziemne" ilustrowanego fotografią artystyczną i oryginalnymi grafikami;
  115. Anna Tarczyńska - "GRATKA DZIECIOM";
  116. Wojciech Trempała - Flunk Symfonicznie w Bydgoszczy;
  117. Wiesław Trzeciakowski - Promocja twórczości Wiesława Trzeciakowskiego z okazji 40-lecia pracy literackiej;
  118. Miłosz Waligórski - Publikacja autorskiego tomu poezji sztuka przekładu (coś za coś);
  119. Judyta Wenda - Nowa Scena w Bydgoszczy - cykl koncertów i spektakli muzycznych;
  120. Magdalena Wichrowska - Wydanie książki "Bydgoszcz movie";
  121. Magdalena Wichrowska - MOVIE MÓWI PROJECT "Krótka jesień";
  122. Marcin Wieczorek - Pianistyczne kursy mistrzowskie w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych;
  123. Wiesław Wierzbicki - Publikacja książkowa pt."Jerzy Riegel, Wystawy indywidualne fotografii 1969-2018";
  124. Małgorzata Winter - Dźwięki Starego Fordonu;
  125. Filip Wiśniewski - Realizacja wydarzenia Progressive Evening vol. 3;
  126. Filip Wiśniewski - "Art. Rock Academy III" - warsztaty muzyczne dla instrumentalistów;
  127. Ewa Witczak - II Festiwal Musica Antiqua Collegium Bydgostiensis w hołdzie Andrzejowi Szwalbemu;
  128. Konrad Witek -  Nagranie płyty kompaktowej z utworami zespołu Czarna Wołga.;
  129. Katarzyna Witkowska - Realizacja inscenizacji dla Teatru Bajecznego - bydgoskiego, objazdowego teatru dla dzieci;
  130. Bartłomiej Wolak - Realizacja teledysku do utworu zespołu CHAINSAW;
  131. Wojciech Woźniak - Unknown roads - nieznane drogi;
  132. Andrzej Wróblewski - Powieść dla młodzieży "Skarb hrabiego";
  133. Małgorzata Żurańska - Wilkowska - Trasa koncertowa zespołu "Jakim cudem" w Szkocji.