logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wystawa plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka

2016-12-14 18:00
2016-12-14 21:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Wystawy
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

14 grudnia 2016 roku o godz. 18.00  w Galerii Biblioteki UKW (Bydgoszcz, ul Szymanowskiego 3)  odbędzie się otwarcie wystawy plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka. Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2017 roku.


Wystawa prezentuje najnowsze efekty pracy artystycznej dwojga toruńskich artystów. To co łączy obie ekspozycje to medium – plakat autorski, tworzony bez zamówienia, będący indywidualną wypowiedzią artystyczną. Różni je tematyka. Joanna Frydrychowicz-Janiak prezentuje serię plakatów społecznych, poruszających głównie kwestię relacji artysta - społeczeństwo. Natomiast prace Krzysztofa Skrzypczyka to cykl plakatów politycznych, będących odpowiedzią na utratę swoistego komfortu, do jakiego przyzwyczailiśmy się jako mieszkańcy Europy i „Zachodu”, w kontekście terroryzmu i zachwiania stabilności politycznej naszego regionu. 


Joanna Frydrychowicz-Janiak – absolwentka grafiki na  PWSSP w Gdańsku, nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jej zainteresowania obejmują grafikę artystyczną (głównie linoryt i monotypię), projektowanie graficzne, sztukę etniczną oraz naiwną. Bierze udział w międzynarodowych i krajowych wystawach grafiki warsztatowej i plakatu. Jej obecne działania artystyczne skupiają się na plakacie autorskim, poruszającym problematykę społeczną. 


Krzysztof Skrzypczyk – absolwent projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, wykładowca na macierzystej uczelni. Specjalizuje się w grafice wydawniczej i plakacie. Autor projektów graficznych wielu publikacji książkowych oraz plakatów społeczno-politycznych. Uczestniczy w przeglądach plakatu w Polsce i za granicą. Jego twórcze zainteresowania obejmują przede wszystkim plakat polityczny, będący komentarzem do wpływu globalnych procesów na indywidualną kondycję człowieka. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl