logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zakupy dla seniorów
Usługa „Zakupy dla seniora” cały czas cieszy się popularnością. Dzięki partnerom Media System, która obsługuje specjalną infolinię i Deligoo, który opracował dedykowaną dla wolontariuszy aplikację usługa jest łatwa i przejrzysta. Do Programu dołączyła też firma Blinkee, która bezpłatnie użycza skutery i hulajnogi elektryczne wolontariuszom.


Z uruchomionej przez miasto usługi „Zakupy dla seniora” cały czas korzystają seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami. Do tej pory wolontariusze dostarczyli zakupy pod drzwi 200 razy. W sumie w całym mieście pomaga niemal 90 wolontariuszy. Dzięki partnerom Media System, która obsługuje specjalną infolinię i Deligoo, który opracował dedykowaną dla wolontariuszy aplikację usługa jest łatwa i przejrzysta. Do Programu przed świętami dołączyła firma Blinkee, która usprawni działania wolontariuszy. Od 8 kwietnia mogą oni bezpłatnie wypożyczać skutery i hulajnogi elektryczne. Dzięki temu bezpiecznie, szybko i ekologicznie dostaną się do seniorów z zakupami.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.
 
Z tej formy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.
 
Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 , pod nowymi numerami telefonów, które będzie obsługiwać partner akcji firma MediaSystem: 52 515 35 55 lub 660 240 004

Dołącz do drużyny wolontariuszy!

Jeśli chcesz wesprzeć akcję i pomagać w robieniu zakupów i dostarczaniu ich do potrzebujących zgłoś się do Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zadzwoń pod numery tel. 52 58 59 273 lub 52 58 59 445 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00) i poznaj szczegóły akcji. Twoją pracę wesprze aplikacja Deligoo, którą wystarczy zainstalować w smartfonie. Przed rozpoczęciem zadania odbierzesz „pakiety wolontariusza”, w skład których wchodzą m.in. 10 sztuk rękawiczek jednorazowych oraz 10 maseczek. wszyscy wolontariusze są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Załączniki:

Klauzula informacyjna RODO dla beneficjenta TUTAJ.

Klauzula informacyjna RODO dla wolontariusza TUTAJ.

Plakat "zakupy dla seniora" do pobrania znajduje się  TUTAJ.

Plakat "Zostań wolontariuszem" do pobrania znajduje się TUTAJ.