logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wystartowała Rowerowa Stolica Polski!
30 dni rywalizacji, 44 miasta, ponad 10 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni rowerową stolicę naszego kraju. Bydgoszczanie kręcą kilometry razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz. Dla najaktywniejszych nagrody!


Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski (szczegóły TUTAJ). Kolejnym krokiem jest wybranie miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry. Bydgoszcz walczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz – w pierwszym dniu zabawy jest nas już ok. 2 tysięcy!

Rowerowa Stolica Polski to przede wszystkim dobra zabawa, ale nie zabraknie nagród. Trzy najlepsze miasta otrzymają stację naprawczą. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. W Metropolii Bydgoszcz będą to gadżety dla każdego kto przejedzie 300, 500 i 1000 km. Dla pierwszej trójki zarówno mężczyzn, jak i kobiet czekają vouchery do sklepu Olimpia o wartości: 700, 500 i 300 zł oraz gadżety Aktywnej Bydgoszczy. Na profilach społecznościowych Rowerowej Stolic Polski organizowane są ciekawe konkursy (Facebook, Instagram).

Rowerem przez miasto i za miasto
Przez najbliższe 30 dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Przygotowaliśmy też kilka wspólnych przejazdów, które będą potężną dawką przejechanych kilometrów. Warto zarezerwować ten czas, na wspólne rowerowe wycieczki. Pierwsza, w niedzielę 6 września do Ostromecka.

Rywalizuj z przyjaciółmi – nakręć ich na zabawę
Aby zwiększyć ducha rywalizacji możemy stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu.

RSP otwarta na świat
Rowerowa Stolica Polski to zabawa, w której nie ma granic. Użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata. Do tej pory odnotowaliśmy rowerowe przejazdy w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgi, czy we Włoszech.

Każde miasto ma jednakowe szanse
Zwycięzcami poprzedniej edycji stała się Nowa Sól, która najlepiej zmobilizowała w swoim mieście miłośników dwóch kółek. Co ciekawe, to najmniejsze z miast, które wzięło udział w pierwszej edycji zabawy. Zgodnie z zasadami ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. W tym roku, rywalizacja będzie bardziej zacięta. O Puchar walczą 44 miasta!

Bezpłatna aplikacja, wiele korzyści
Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl